Що ЗСУ можуть протиставити російській техніці — огляд новітнього озброєння (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Збройні сили України отримують дедалі більшу допомогу від західних партнерів. Значний внесок у переозброєння нашої армії зробили Сполучені Штати Америки. Починаючи з 24 лютого США виділили на гуманітарні та військові потреби України понад 3 млрд 800 млн дол., передає "Дом".

Сучасне озброєння, якому нема чого протиставити Російській Федерації, українські війська масово одержують і з європейських країн. Французькі САУ "Цезар", німецькі "Гепарди", польські танки Т-72, ​​протитанкові гранатомети "Панцерфауст" з Італії — все це вже є на фронті, або прибуде найближчим часом.

Експерти називають сьогоднішнє протистояння між ЗСУ та російською армією війною озброєнь та розвідки. Адже збройні конфлікти давно відійшли від стандартів Другої світової війни, коли у тяжких танкових боях масово гинули солдати.

Сучасні технології допомагають вирахувати супротивника з повітря, уникнувши при цьому особистого зіткнення.

"Байрактари" — це розвідувальні, скажімо так, системи, що дозволяють побачити ворога, визначити його місцезнаходження. Зараз перемагає той, хто перший визначив завдяки цим розвідувальним системам, тим же "Байрактаром", або з космосу, нам американці дуже космосом допомагають, або аеророзвідкою. Розвідка — це основне, тобто визначити ворога, а далі його треба знешкодити", — каже військовий експерт Петро Недзельський.

Знешкодити скупчення військ ворога допомагає артилерія. Українські військові вже активно освоюють та використовують на фронті західні зразки.

"Переможе той, хто матиме найкращу зброю. У нас є всі підстави її мати — у нас усі ці гаубичні системи М-777 вже є в Україні. Вже хлопці готуються, вони їдуть за кордон — до Британії, Франції, Німеччини, навчаються стріляти, освоюють. Це може суттєво вплинути на результати війни. Ми можемо просто розгромити російську армію, яка має радянську зброю", — вважає Недзельський.

Гаубиці М-777, які постачають в Україну США, можуть накрити вогнем супротивника з відстані до 40 км. У радянських аналогів, які є на озброєнні противника, дальність прицілу — до 25 км.

Саме артилерія та підтримка дронів із повітря сьогодні дозволяють українським військовим звільняти населені пункти. Найкраща зброя з усього світу або вже є на українському фронті, або прибуде найближчими місяцями.

А закон про ленд-ліз для України, підписаний президентом США Джо Байденом, дозволить прискорити постачання зброї. Таким чином незабаром у нас на озброєнні може з'явитися американська техніка, яка знаходиться на базах у Польщі та Румунії.

Це — танки "Абрамс", БМП "Бредлі", бронетранспортери та навіть найдорожчі у світі зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Протиставити такому озброєнню РФ нічого. Зокрема й у військовій робототехніці.

"Наземні системи розмінування "Божена-5", які нам уже поставлені. Американці планують нам поставити морські дрони для захисту Чорноморського узбережжя. Вони відносно примітивні, вони по всьому світу нерозвинені. Ну, і дрони, багато дронів. І розвідувальні, і ударні, нам більше зараз потрібні безпілотники-камікадзе, яких ми просто не маємо", — каже військовий експерт Михайло Жирохов.

Мотивована та добре оснащена армія — запорука перемоги у війні. Сили духу українським військовим не позичати, тому результат битви багато в чому залежить саме від швидкості постачання озброєння.

Читайте також: Чи спричинить підписання ленд-лізу ескалацію військової агресії з боку РФ — думка експерта

Прямий ефір