Украина наш дом

Що передбачає перехідний період для власників паспортів РФ, розповіли в Мінреінтеграціі

Богдан Чумак. Фото: Facebook

Після деокупації частини Донбасу та Криму жителі цих територій, які отримали російські паспорти, зможуть самі визначитися з громадянством. Таку можливість передбачає законопроект про перехідний період. Про це сьогодні, 18 березня, під час пресконференції "Діалог заради єдності — чи готова Україна?" розповів один з авторів законопроєкту, радник віцепрем'єрміністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Богдан Чумак, передає кореспондент телеканалу "Дом".

Громадяни України, які добровільно або примусово отримали паспорти РФ, повинні будуть обрати — залишати собі українське громадянство або російське.

"Якщо людина, наприклад, вирішила залишити громадянство РФ, то при відсутності законних підстав перебування в Україні, вона повинна буде покинути нашу державу. Добровільно або навіть примусово. Але в будь-якому випадку це буде відбуватися з дотриманням конституційних гарантій і міжнародних стандартів в галузі прав людини. Ніхто нікого не буде депортувати", — пояснив Чумак.

Він зазначив, що норма про гарантії збереження громадянства України найбільш дискусійна. Деякі учасники обговорення законопроєкту сумніваються в доцільності включення такої статті в документ.

Нагадаємо, за даними правозахисників, окупаційна влада ОРДЛО видала понад 442 тис. російських паспортів.

Читайте також: Подробиці законопроєкту про перехідний період розповіли в Мінреінтеграції

Прямий ефір