Чого може зажадати Путін для звільнення утримуваних українців, розповів Полозов

Николай Полозов. Фото: ru.krymr.com

Для президента Російської Федерації Володимира Путіна процес взаємного звільнення утримуваних осіб між Україною та Росією — це якийсь елемент набагато більших домовленостей, більших умов, передусім політичних та економічних. Обмін людей на людей Кремль не дуже цікавить. Таку думку в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом"  висловив правозахисник Микола Полозов.

"Апетити Кремля в цьому сенсі досить широкі. Вони стосуються Криму, ресурсів, води, зокрема. Я припускаю, що Кремль може зажадати речі, які для України будуть неприйнятні, але є досвід, наприклад, того ж Ізраїлю, який обмінює людей винятково на людей і не йде ніколи ні на які політичні чи економічні поступки", — сказав він.

На думку правозахисника, для відновлення процесу взаємного звільнення людей повинна відбутися політична розмова.

"Це суто політична розмова. Люди в такому випадку, як би це не сумно і некрасиво було б вимовляти, є розмінною монетою у великих політичних домовленостях. Багато в чому це залежить від позиції Байдена, від позиції Зеленського на майбутніх переговорах із Путіним, на яких саме умовах він буде згоден. Тут я не готовий сказати, я не беру участі в підготовці цих зустрічей, не знаю, яке коло питань буде обговорюватися, але абсолютно очевидно, що тільки одними людьми розмова не буде обмежуватися", — вважає він.

Полозов зазначив, що все залежить від того, яку позицію займатиме насамперед влада України, Офіс президента, який веде ці перемовини. І яку позицію займатимуть Сполучені Штати як найголовніший союзник України.

Повна версія інтерв'ю: Звільнення українських політв’язнів — складнощі і перспективи: "5 вопросов на злобу дня" з Миколою Полозовим

Прямий ефір