Що робити переселенцю, якщо місцева влада відмовляє надати соцжитло — поради юриста (ВІДЕО)

Василий Романюк. Фото: kanaldom.tv

Переселенці, які перебувають на квартирному обліку для отримання соціального житла, у разі відмови місцевої влади надати таке житло, можуть оскаржити це рішення в суді. Але є нюанси в частині причин відмови. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, головний спеціаліст Правобережного київського бюро правової допомоги Василь Романюк.

"Будь-яка відмова органів місцевого самоврядування може бути оскаржена в судовому порядку. Але тут потрібно звертати увагу на причини відмови. Так, законодавством чітко врегульовано питання чому саме може бути надано відмову", — сказав він.

Зокрема, внутрішньо переміщена особа (ВПО) не відповідає вимогам.

"На підконтрольній території України у вас є житло, яке відповідає всім вимогам, ви не маєте потреби в соціальному житлі. Всі інші причини для відмови пов'язані з ненаданням необхідних документів. Тобто документи надані не в повному обсязі, документи мають виправлення, документи несуть в собі свідомо неправдиву інформацію або ж документи, які не підтверджують ваше право на отримання соціальної квартири", — пояснює юрист.

За словами Романюка, спочатку потрібно встановити першопричини відмови. Для цього він радить звернутися до найближчого центру надання вторинної безоплатної правової допомоги (ВБПД), проконсультуватися у фахівців. А в разі необхідності — отримати адвоката, який оскаржить рішення в суді.

Нагадаємо, за інформацією Офісу омбудсмана України, відповідно до законодавства ВПО мають право на забезпечення соціальним та/або тимчасовим житлом.

Читайте також: Центри безоплатної правової допомоги — з якими проблемами звертатися: "Официальный разговор" з Вікторією Харенко

Медіа-партнери
Прямий ефір