Украина наш дом

Чому Захід не поспішає вводити найжорсткіші санкції проти РФ — думка експерта

Санкції проти Росії. Фото: 24tv.ua

Захід не поспішає запроваджувати проти Росії жорсткі санкції, тому що боїться розвалу РФ. Для нього важливіша зміна влади, але не розвал Російської Федерації як країни. Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов сьогодні, 28 березня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

За словами експерта, розвал РФ може ще більше зруйнувати систему світової безпеки.

"Ймовірно, Захід не поспішає застосовувати жорсткі санкції саме тому, що вони дуже бояться розвалу Російської Федерації. За деякими оцінками, якщо Росія розвалиться, то у світі може з'явитися близько 40 суб'єктів міжнародного права, нових суб'єктів. І питання, скажімо, у кого, скільки і яких видів ядерних боєзарядів опиниться, тут передбачити ніхто не може. І це ще більше може розвалити систему безпеки у світі. Тому, наскільки я розумію, завдання Заходу, особливо Сполучених Штатів, — зміна політичної влади в Російській Федерації. А не розвал країни як такої. Саме тому вони не поспішають із запровадженням найжорсткіших санкцій, а поступово притискають Росію", — пояснив Жданов.

Експерт зазначив, що така позиція Заходу не вигідна для України, оскільки щодня гинуть наші громадяни та руйнується країна.

"Для нас, звичайно, це погано, тому що ми платимо щодня ціною життя наших солдатів, наших громадян, руйнується наша країна, але, на жаль, таку позицію займає колективний Захід на сьогодні", — додав Жданов.

Читайте також: Удар по економіці окупантів: проти РФ запровадили понад 4 тис. санкцій — як вони працюють

Прямий ефір