Чому варто святкувати кінець зими: розповідає психологиня Наталя Підлісна

Наталя Підлісна. Скриншот: kanaldom.tv

Чому закінчення кожного періоду має свої традиції та обряди, чи варто нам радіти закінченню зими та як людині допомагають маленькі свята — про це розповіла психологиня "Ранку ВдомаНаталя Підлісна.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чому українці завжди відзначають закінчення певного періоду життя? Чим цікава та корисна обрядовість?

— Календарна обрядовість освячувала перехідні моменти у житті природи або у діяльності людини, бо це важливий психологічний підсумок. Свята і обряди впливали на все життя українського селянина, бо Україна була багато років аграрною країною. Святкували різні свята з головною метою — відвести лихо і повпливати на врожайність.

— Що таке завершення зими в сучасному розумінні?

— Це початок нового. У цей період з'являється емоційний вид внутрішньої підзарядки, як у павербанка. Тобто ми ніби закінчуємо важкий етап і починаємо легкий, бо завжди здається, що навесні значно краще почуваєшся, з'являється багато світла, все навколо оновлюється.

У сучасному світі прихід весни святкують інакше. Якщо раніше завершували зимові справи по господарству і переходили до польових робіт, то ми зараз маємо інші обряди. Не обов'язково випікання млинців. Це може бути покупка весняного взуття чи весняних квітів. Вільна людина дотримується традицій предків або творить свої власні. 

Свята повинні покрити потребу людини в щасті, радості, спокої, гармонії, відпочинку. Свято — це вшанування життя. Ми, коли святкуємо щось, завжди згадуємо тих, хто не дожив до цього свята, хто за нас воює, наприклад. Тобто свято це ще й про пам'ять і про надію на перемогу весни, на нашу перемогу, звісно.

Як створити святковий настрій під час війни?

— Настрій нам підіймає розуміння того, що близькі хочуть відчути радість життя. Звісно, до організації свят у такий складний період треба підходити індивідуально. Наприклад, треба подбати про аромат. В когось закінчення зими асоціюється з випіканням, у когось — з весняними квітами, у когось зі смаком зелені. 

Додати настрою допоможуть навіть елементарні речі: нова скатертина, або штори, або свічки з новим ароматом. Звісно треба подбати й про слух, який дуже добре сприймає закінчення зими й початок весни. Бо коли вже чітко відчуваєте спів пташок, це окриляє, дає надії, підбадьорює. Можливо такої бадьорості додасть й гарно підібрана музика. 

Тобто відчути прихід весни та створити весняний, святковий, настрій, вдасться, якщо ви будете пускати в дію свої органи чуття.

Також цікаво:

Медіа-партнери
Прямий ефір