Украина наш дом

Членство в ЄС та стримування агресії Росії: спільну заяву зробили держави "Асоційованого тріо" (ВІДЕО)

Встреча лидеров стран "Ассоциированного трио". Фото: president.gov.ua

Використовувати всі доступні інструменти, зокрема відповідні обмежувальні заходи, для стримування російської агресії закликали лідерів ЄС Україна, Молдова та Грузія. Про це йдеться у спільній заяві, підписаній главами держав "Асоційованого тріо" у Брюсселі, повідомляє "Дом".

У документі наголошено, що Росія дестабілізує ситуацію в регіоні. Це є серйозною загрозою миру, безпеці та стабільності в усій Європі. І відповідати на ці виклики країни-партнери мають спільно у тісній співпраці з Євросоюзом.

"Ми нагадали, що незаконна окупація Росією територій Грузії, її агресія на сході України й тимчасова окупація Криму, а також нерозв'язаний конфлікт у Придністровському регіоні Молдови становлять серйозну загрозу для регіону та Європи загалом. Ми знову рішуче засудили явне порушення суверенітету держав "Східного партнерства", зокрема розпалювання та підтримку конфліктів, використання дезінформації та кібератак, посилення мілітаризації регіону, порушення прав людини або проведення виборів на тимчасово окупованих територіях", — ідеться в заяві.

Також держави "Асоційованого тріо" домовилися про спільні дії на шляху до членства в ЄС.

"Ми визнали необхідність посилення співпраці "Асоційованого тріо" з ЄС задля посилення координації між нами з питань, що становлять спільний інтерес, пов'язаний з просуванням європейської інтеграції, зокрема визнання Європейським Союзом європейської перспективи "Асоційованого тріо"", — наголошується у спільному документі.

Читайте також: Досвід України цінний для НАТО: інтерв'ю з політичним консультантом Олександром Антонюком

Нагадаємо, 30 листопада у Брюсселі (Бельгія) прем'єр-міністри України Денис Шмигаль, Грузії Іраклій Гарібашвілі та Молдови Наталія Гавриліца провели низку важливих зустрічей із керівниками Європейського Союзу. Одна з найважливіших тем перемовин — гарантування безпеки в Європі.

Прямий ефір