Украина наш дом

Чіпи, дрони та стара зброя: експерт назвав слабкі сторони російської армії

Ілюстративне фото: gur.gov.ua

Найбільші труднощі Росія має не з виробництвом бойових броньованих машин, танків та артбоєприпасів, а з виробництвом електронних мікросхем, чіпів, які використовуються для створення високоточної зброї, систем наведення. Таку думку висловив сьогодні, 13 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA незалежний військовий оглядач Олександр Алесін.

"І крім того, остання негативна новина для російської промисловості — це відсутність виробництва розвідувальних супутників, які вдосталь мають американці і які дозволяють тримати на повному контролі весь театр військових дій і видавати оперативну розвідувальну інформацію українським Збройним силам. Я думаю, що зміна керівництва Роскосмосу, відправлення пана Рогозіна та заміна його паном Борисовим пояснюється саме тим, що Росія не має можливості наростити угруповання розвідувальних супутників", — зазначив експерт.

Ще одна проблема, за його словами, — це відсутність масового виробництва безпілотних літальних апаратів, дронів.

"Якщо в передових арміях світу, квадрокоптери, мультикоптери та літальні апарати такого класу є чи не у кожного взводу солдатів, роти, батальйону. І, крім того, є ще стратегічні розвідники, які можуть цілодобово висіти над територією супротивника. У Росії всього цього немає, і в результаті різко погіршується діяльність і військово-космічних сил, і ефективність ракетних ударів, і ефективність артилерійських ударів. Росія змушена вдаватися в цьому плані до допомоги Білорусі", — зазначив Алесін.

Експерт додав, що рятує ситуацію для Росії — кількість запасів радянської старої зброї, яка обчислюється тисячами ешелонів.

Читайте також: Криза у російській оборонці: ознаки, причини, наслідки

Прямий ефір