Украина наш дом

"Чіткі дії" щодо членства України в ЄС, санкційна політика проти РФ: про очікування від нового німецького уряду розповів Зеленський

Прапор Німеччини. Фото: 5german.com

Президент України Володимир Зеленський очікує від нового уряду Німеччини продовження санкційної політики проти Росії, а також співпраці в енергетичній сфері. Про це глава держави сказав під час пресмарафону сьогодні, 26 листопада, інформує "Дом".

"Я очікую предметних результатів, які б нам допомогли і економічно, і в енергетичній незалежності України і в спокої на Донбасі. Потужної санкційної політики, поки нам не повернуть наші території, потужні гарантії щодо газу та інших енергоресурсів, і максимальний тиск на РФ щодо припинення військового конфлікту на Донбасі", — сказав Зеленський.

Він нагадав, що 25 листопада мав розмову із канцлеркою Ангелою Меркель, яка запевнила у незмінній підтримці України Німеччино.

"Вчора я мав розмову з Ангелою Меркель і вона мені сказала, що політика Німеччини щодо України буде незмінною. Я вважаю, що вона має бути ще кращою, ніж вона була. Але це вже будуть мої перемовини з новим канцлером", — сказав президент.

Що стосується російського газопроводу "Північний потік-2", то його запуск Зеленський назвав "великою трагедією для України".

"Я хотів би, щоб "Північний потік-2" був не зброєю Росії, і не просто бізнесом. Це не просто бізнес – це для нас велика трагедія. Ми можемо отримати ще один ресурс, яким користуватиметься Росія у перемовному, дипломатичному процесі між нашими країнами. Тому, хочу, щоби все було згідно законодавства, щоб ми були захищені, а Сполучені Штати робили усе, щоби не знімати санкцій. Ми робимо все, аби зберегти енергобезпеку України", — зазначив глава держави.

За його словами, саме завдяки Німеччині "Україна могла б отримати домовленості, може 4-сторонні, а може — 3-сторонні з Росією щодо продовження транзиту газу".

Також Зеленський сподівається і на більш чітку політику нового уряду ФРН щодо членства України у ЄС.

"Я б дуже хотів, щоб новий канцлер Німеччини був більш чітким щодо членства України в Європейському союзі і не боявся за це зворотної реакції інших держав", — резюмував президент.

Нагадаємо, у новому парламенті Німеччини створити коаліцію домовилися три політсили — лідер осінніх виборів Соціал-демократична партія, партія "Союз 90/Зелені" та Вільна демократична партія. Також досягнуто згоди, що уряд Німеччини замість Ангели Меркель очолить лідер соціал-демократів Олаф Шольц. Тепер учасники коаліції мають затвердити угоду на партійних з'їздах. Очікується, що новий склад уряду розпочне роботу у грудні.

Як повідомлялося раніше, новим міністром закордонних справ Німеччини, найімовірніше, стане представник партії "Союз 90/Зелені".

Прямий ефір