Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні: Магучіх — чемпіонка, Табашник присвятила "бронзу" загиблій матері

Ярослава Магучіх та Катерина Табашник. Фото: facebook.com/UkrainianAthletics

Наші стрибуни у висоту — найкращі в Європі. На чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні, що відбувся у Стамбулі, у двох видах програми українці здобули три нагороди першості континенту. Ярослава Магучіх стала вже дворазовою чемпіонкою Європи у приміщенні, Андрій Проценко отримав срібну відзнаку стамбульських змагань, а Катерина Табашник — бронзову медаль. Для Катерини — це перша нагорода турніру такого рівня, до якої вона наполегливо йшла і дуже прагнула впродовж кар'єри.

Детальніше про те, які медалі вибороли українські легкоатлети на чемпіонаті Європи у приміщенні, розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Катерина Табашник ішла до цієї нагороди крізь біль та особисті втрати, а виступ на чемпіонаті Європи є найкращим показником її роботи над собою як морально, так і фізично.

"Нарешті, прокляття четвертого місця зняте. Я так довго до цього йшла. Я була добре готова до цього сезону і навіть на вищий результат, ніж показала. Коли на 1,96 метрів планка впала, я подумала: "Невже знову четверта?" Я не знала точно, якою йду. Думала четвертою чи п'ятою. Коли побачила, що у мене медаль, дуже зраділа. Проте до цього часу ще не зовсім усвідомлюю, що це зі мною сталося", — каже легкоатлетка.

2022 року Катерина втратила найдорожчу людину — під час чергового ракетного обстрілу Харкова росіянами загинула мама 28-річної спортсменки. Свою "бронзу" на ЧЄ-2023 дівчина присвятила матері.

"У цій медалі — весь мій біль за минулий рік. Вона вистраждана і я знаю, скільки всього за нею стоїть, скільки покладених життів і пролитої крові. І серед них — життя моєї мами. Але я знаю і відчуваю, що вона зі мною, вона з неба спостерігає за мною, допомагає і радіє нагороді", — говорить Катерина.

Попереду у Катерини — відбір на Олімпійські ігри та нові шанси на великі нагороди, бо у статусі європейської призерки вона вже буде одною з фавориток будь-яких змагань.