Годинники з діамантами та ковбаски з гірчицею: як у різних країнах спонукають до COVID-вакцинації

В Индонезии сделавшим прививку от COVID-19 выдают кур. Скриншот видео: kanaldom.tv

Незважаючи на різноманітність вакцин від коронавірусу, темпи вакцинації поки не дозволяють досягти рівня колективного імунітету. Мотивувати людей вирішили не тільки заборонами, а й заохоченнями. Як у світі спонукають до імунізації — журналісти програми "На самом деле: мир" телеканалу "Дом" зібрали цікаві приклади.

Нова квартира вартістю майже 1,5 млн дол. стане головним призом спеціальної лотереї для повністю вакцинованих від коронавірусу жителів Гонконгу.

Виграти також можна автомобіль Tesla, годинник Rolex, інкрустований діамантами, і золоті злитки. Спонсорами та ініціаторами розіграшів виступили представники великого бізнесу, які зацікавлені в нормалізації економіки в мегаполісі.

"Я впевнений, що такого роду лотерея може спонукати більше людей пройти вакцинацію", — каже місцевий житель Фон Кіу-Чу.

Новий спосіб популяризації вакцинації вигадали й у Румунії. Там після щеплення всім бажаючим пропонують безкоштовну порцію однієї з найпопулярніших страв румунської кухні — ковбаски мітітеї з гірчицею. Пропозиція викликала небувалий ажіотаж, і жителі румунської столиці вишикувалися в чергу за делікатесами та вакциною.

"Чесно кажучи, вакцинувалася я не через безкоштовну порцію ковбасок, але якщо пропонують, то чому б і ні", — коментує місцева жителька Тіті Костянтин.

Сполучені Штати Америки не стали винятком. Один із найбільших виробників пива пригостить перших 200 тис. вакцинованих повнолітніх американців кухлем пива у День Незалежності США.

"Прищепися та випий пива. Безкоштовне пиво для всіх, кому понад 21 рік, щоб відсвяткувати незалежність від вірусу. Чим більше людей ми вакцинуємо, тим більшого успіху ми досягнемо в боротьбі з цим вірусом. Наша мета — до 4 липня вакцинувати 70% американців", — звертається до громадян президент США Джо Байден.

Винахідливість проявили і в Таїланді. Там в одному з регіонів місцева влада розігрує серед вакцинованих жителів, більшість із яких фермери, живих корів.

"Я неймовірно щасливий такому виграшу. Завдяки цій корові я зможу розводити більше великої рогатої худоби", — ділиться місцевий житель Інхам Тонгхам.

А в сільських районах Індонезії тим, хто вакцинувався, дарують живих курей. Так влада мотивує робити щеплення громадян у віці 45 років і старше, які не дуже довіряють вакцинам.

"Спочатку я боявся, що якщо мене змусять зробити щеплення, це призведе до моєї власної смерті. Це була головна причина, через яку я не хотів цього робити. І мене також турбувало, що ця вакцина містить свинячий продукт", — розповідає місцевий житель Асеп Саепудін.

До початку програми бажання вакцинуватися проявили всього 25 чоловік. Зараз їхня кількість збільшилася вдесятеро.

"Літні люди не хочуть робити щеплення з різних причин. Деякі збираються вакцинуватися, але в результаті не приходять, інші бояться. Тому ми разом із медиками відвідуємо людей і всім вакцинованим даруємо курей", — говорить начальник місцевої поліції Галіх Апріан.

Тим часом у Нідерландах у центрах вакцинації всім пропонують традиційний делікатес — маринований оселедець. Вживають його або в сирому вигляді, або на хлібі з подрібненою цибулею.

Сезон лову дозволений із середини травня до середини липня. Тому вона моментально скуповується в магазинах, і навіть продається з аукціону. Цього року аукціон скасували через коронавірусні обмеження. Замість цього бочки з оселедцем відправили до центрів вакцинації по всій країні.

Прямий ефір