Украина наш дом

"Били, принижували, катували": полонені розповідають, як з ними поводились російські військові

Ілюстративне фото: Telegram/Денісова

Окупанти РФ тримали полонених у тісних підвалах, били, принижували, катували. Шокуючі історії українців, звільнених із російського полону, продовжують надходити до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, інформує "Дом".

Володимира Хропуна, волонтера Червоного Хреста, окупанти викрали у селі Козаровичі Київської області. Перші кілька днів його разом із іншими бранцями тримали в сусідньому селі Димері у підвалі фабрики. У приміщенні площею 28 квадратних метрів разом із ним утримувалося близько 40 полонених.

"Російські військові били прикладами, застосовували електрошокери та всіляко знущалися. Йому зав’язали очі та руки, і вимагали надати інформацію про українську армію", — розповідає Денісова історію полоненого.

Майже тиждень полонених протримали в Україні, потім перевезли до Білорусі, а далі до російської в’язниці, де знущання продовжилися.

За словами Володимира Хропуна, поряд було 72 полонених. Але судячи зі звуків, що лунали, бранців було набагато більше.

Володимира вдалося звільнити під час обміну, який відбувся 9 квітня.

"Захоплюючи у заручники мирних мешканців, російські окупанти порушують норми міжнародного гуманітарного права, зокрема статті 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, згідно з якою категорично забороняється безпідставне затримання цивільних заручників", — повідомляє Денісова.

Вона закликала комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.

Читайте також: Ветеран АТО загинув від тортур російських окупантів на Херсонщині, — Денісова

Прямий ефір