Бустерну дозу від COVID-19 не слід плутати з додатковою — навіщо вона потрібна, пояснили лікарі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: 5.ua

Понад 100 тис. українців вже отримали бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Її від початку січня дозволило робити Міністерство охорони здоров’я людям віком від 18 років. У МОЗ закликають людей, які отримали два щеплення, робити бустерну дозу або ревакцинацію, повідомляє "Дом".

Зробити бустерне щеплення або ревакцинацію можна як у пунктах, центрах масової вакцинації, так і в поліклініках. В одній із таких в Дніпровському районі столиці за останні два тижні третю дозу вже отримали 300 пацієнтів.

Лікарі радять робити ревакцинацію мінімум за пів року після другого щеплення.

"Перевагу надають при отриманні бустерної дози мРНК-вакцинам, це може бути Pfizer або Moderna, хоча інші теж не заборонені до використання. Головною умовою є наявність перших двох вакцин з терміном не менше ніж шість місяців, і можна звертатися для отримання бустерної дози", — розповіла заступниця директора комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району" міста Києва Катерина Поштарук.

Бустерна доза насамперед потрібна літнім людям та людям із хронічними хворобами для того, щоби посилити захист від коронавірусної хвороби, зокрема й проти штаму "омікрон".

"Бустерна доза в установлені терміни підвищує дію комплексу і взагалі підвищує імунну відповідь організму людини проти "омікрону" десь на 75, до 90%. Тобто, враховуючи ці дані, було дозволено бустерну дозу", — пояснив завідувач відділу імунізації, керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров'я України Олександр Заїка.

Бустер не слід плутати з додатковою дозою вакцини проти COVID-19. Її рекомендують людям із низьким імунітетом, роблять через 28 днів після другого щеплення і як правило тією ж вакциною, що й дві попередні дози. І вона не подовжить дію COVID-сертифікату. А от бустерна доза подовжить на 270 днів. У застосунку "Дія" він відобразиться наприкінці січня. Поки можна отримати документ від сімейного лікаря або перевірити наявність у власному кабінеті у системі Helsi.

Думки українців щодо ревакцинації — дізнайтесь на відео:

Читайте також: Нежить, головний біль і втома: основні симптоми "омікрону" назвали у МОЗ

Як повідомлялося раніше, в Україні зростають темпи вакцинації населення проти коронавірусу у порівнянні зі святковим тижнем. Майже 100 тис. українців зробили третє щеплення.

Медіа-партнери
Прямий ефір