Бустерна доза COVID-вакцини: що треба знати перед щепленням та який препарат обрати

Наталія Виноград. Скріншот відео: kanaldom.tv

Українці активно почали щеплюватися бустерною дозою вакцини від COVID-19, яку вже можна зробити у пунктах вакцинації та навіть на залізничних вокзалах. Однак тим, хто готовий робити бустерну (третю) дозу, потрібно витримати пів року після першого курсу повної імунізації та обов'язково порадитися із сімейним лікарем. Про це сьогодні, 21 січня, в програмі "Інформдень" телеканалу "Дом" повідомила докторка медичних наук, головна спеціалістка МОЗ України за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

"Витримати шість місяців після [першого курсу повного щеплення] — це перша дуже важлива й обов'язкова умова. І друге — треба порада сімейного лікаря, стан здоров'я на момент щеплення. Людина повинна бути клінічно здорова. Це дуже важливий момент. Щодо інших показань — це є добровільна згода людини на здійснення цього додаткового введення вакцини", — сказала Виноград.

Що стосується вибору препарату, то, за словами докторки, оптимальним рішенням буде вибір того препарату, яким людина вже щеплена. Однак допустиме використання й інших вакцин.

"Ми зараз із вами перебуваємо на дуже цікавому етапі, якого людство ніколи не знало. Ми зразу маємо дуже різні вакцини за типом навіть виробництва. Від наших сталих, які ми знали інактивовані вакцини — наприклад, китайська [CoronaVac], яку використовуємо в Україні. І до тих нових, які перший раз використовуємо. Другий момент — це не є вакцини з завершеними результатами їхніх досліджень. А тому зараз на цьому етапі і йде порівняльне використання різних схем тих чи інших препаратів. Різних за типом виробництва, різних за дозою. Я прихильниця нашої класики вакцинології — повинні мати стандартний препарат, який стандартно використовуємо як на створення первинного імунітету, так і на повторні ревакцинації", — зазначила спеціалістка МОЗ.

Вона додала: досвід попередніх десятків років свідчить, що це один з найкращих варіантів, оскільки імунна система чітко відповідає на певні антигени, і якщо ми хочемо підсилити імунну відповідь, то треба використати той самий антиген.

За словами Наталії Виноград, вже до літа буде кінцево сформована відповідь про ефективність різних варіантів зіставлення вакцин.

Читайте також: Бустерну дозу від COVID-19 не слід плутати з додатковою — навіщо вона потрібна, пояснили лікарі (ВІДЕО)

Нагадаємо, із 6 січня 2022 року Міністерство охорони здоров'я України дозволило отримати бустерну дозу всім повнолітнім українцям, які перед тим вже отримали дві дози вакцини від COVID-19. 

Медіа-партнери
Прямий ефір