Украина наш дом

Будь-який радіаційний інцидент на Запорізькій АЕС може стати ударом по країнах ЄС, Туреччині, Грузії — Зеленський у зверненні в 173-й день війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Росія не припиняє своїх шантажистських дій на Запорізькій атомній станції та навколо неї. Відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача. Про це сьогодні, 15 серпня, у 173-й день війни сказав у зверненні президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

"Провокативні обстріли території АЕС тривають. Під прикриттям станції окупанти обстрілюють міста й громади поруч. Прямо на об’єктах станції російські військові ховають боєприпаси й техніку. Де-факто станція замінована", — розповів глава держави.

Він зазначив, якщо держава-терорист дозволяє собі повністю ігнорувати вимоги міжнародної спільноти, а тим паче в такій чутливій темі, то це однозначно свідчить про необхідність негайних дій.

"Будь-який радіаційний інцидент на Запорізькій АЕС може стати ударом і по країнах Європейського Союзу, і по Туреччині, і по Грузії, і по країнах з більш віддалених регіонів. Усе залежить тільки від напрямку й сили вітру. Якщо через дії Росії станеться катастрофа, наслідки можуть ударити й по тих, хто поки що мовчить", — зазначив Володимир Зеленський.

Він додав, що питання Запорізької АЕС винесено на найвищий міжнародний рівень — ООН і МАГАТЕ. Президент ввадає, що потрібно переходити від обговорень і закликів до нових жорстких санкцій проти Росії, проти "Росатома" і всієї атомної галузі держави-терориста.

Також Володимир Зеленський розповів про засідання Ставки верховного головнокомандувача.

"Головний пункт порядку денного — це ретельний аналіз військово-стратегічної обстановки. Доповідали керівник Головного управління розвідки Буданов і керівник Служби зовнішньої розвідки Литвиненко. Окрему доповідь мав командувач Силами спеціальних операцій Хоренко. Звичайно, були Залужний, Шаптала, Монастирський, Данілов, Єрмак, Резніков", — повідомив президент.

Крім того, на засіданні Ставки були розглянуті питання забезпечення українських військових зброєю та боєприпасами й статус виконання попередніх рішень Ставки.

"Продовжую налагоджувати відносини на найвищому рівні з країнами Африки. Сьогодні говорив з президентом Нігеру. До цього дня контактів на такому рівні між нашими державами не було. Подякував за підтримку в ООН. Звичайно, обговорили ключові загрози глобальній безпеці", — сказав Зеленський.

Президент провів нараду щодо підготовки Кримської платформи. Сьогодні ж він створив Консультативну раду з питань деокупації Криму. Також глава держави зустрівся з амбасадорами української державної благодійної платформи UNITED24 Андрієм Шевченком і актором Лієвом Шрайбером.

"Росія створила стільки криз, зокрема й кризу вартості життя в багатьох країнах, а також продовольчу й енергетичну кризи, які поширюють світом невпевненість і роздратування життям. Ми маємо тримати у фокусі глобальної уваги першопричину цих криз, а саме: російську агресію. І маємо нагадувати, що саме Україна постраждала від російського терору найбільше", — наголосив Зеленський.

Він зазначив, що ситуація на передовій за минулу добу не зазнала суттєвих змін.

Читайте також: Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції ТОТ Криму створив Зеленський — указ президента

Прямий ефір