"Бронзовий" призер Олімпійських ігор — історія успіху українського плавця Романчука (ВІДЕО)

Михаил Романчук. Фото: noc-ukr.org

Четверту бронзову медаль для України на Олімпійських іграх-2020 і першу — з 2004-го року в змаганнях з плавання завоював український плавець Михайло Романчук. Він став третім в запливі на 800 м на Іграх в Токіо, повідомляє телеканал "Дом".

До Михайла Романчука з українських плавців на олімпійський п'єдестал піднімалася тільки Яна Клочкова. Нинішня перемога спортсмена — дуже значима для українського спорту. За запливом Романчука стежили не тільки друзі та рідні, а й спортивне керівництво рідної для плавця Рівненської області.

"У першу секунду було розчарування. Ну, буквально секунди дві-три. Потім усвідомили, що це таки медаль, це досягнення, це вперше у нього, і я вважаю — це дуже-дуже позитивний результат", — зазначив начальник Управління молодіжної політики та спорту Рівненської облдержадміністрації Віталій Ліпський.

Майбутній призер Олімпійських ігор Михайло Романчук народився в місті Рівному в родині вчительки і тренера з легкої атлетики. Плаванням почав займатися в шість. Зараз у скарбничці 24-річного спортсмена "золото" і два "срібла" Чемпіонату світу і п'ять золотих медалей чемпіонатів Європи.

"Високий, у нього чудові дані. За таких даних відразу можна було побачити, що у цього спортсмена можуть бути високі результати. Ну, я вам скажу про Мішу, що він не тільки відмінний спортсмен — він чудова людина. Він дуже скромний, він з золотою медаллю закінчив школу. Думаю, що вже багато хто знає, що у нього дружина теж спортсменка — чемпіонка-легкоатлетка", — каже учасниця Олімпіади-2008 Анна Хлистунова-Шарпар.

З Мариною Бех Михайло познайомився на попередніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, і зараз вони разом в Токіо. Марина боротиметься за медаль у стрибках в довжину, а Михайло в п'ятницю, 30 липня, буде змагатися на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Сам спортсмен називає його головним запливом Олімпіади.

Нагадаємо, дзюдоїстка Дар'я Білодід здобула бронзову медаль Олімпійських ігор. Також бронзову медаль в індивідуальній чоловічій шпазі на Олімпійських іграх у Токіо завоював український фехтувальник Ігор Рейзлін. Ще одну олімпійську "бронзу" завоювали українські стрілки Олена Костевич та Олег Омельчук.