"Бронза" у фехтуванні та "прокляття прапороносців" — підсумки другого дня Олімпіади в Токіо (ВІДЕО)

Олимпиада-2020. Фото: gettyimages.com

Другий день Олімпіади в Токіо приніс українській збірній другу "бронзу". Крім того, хороші результати українці показали в академічному веслуванні та гребному слаломі — вони продовжать боротьбу у півфіналі. У загальному медальному заліку Україна поки на 31-му місці. Герой другого дня Олімпійських ігор — бронзовий призер, фехтувальник Ігор Рейзлін, інформує "Дом".

За півфінальним поєдинком за участі Ігоря Рейзліна в олімпійській фанзоні в столичному Сирецькому парку спостерігали нечисленні, але віддані вболівальники. Для 37-річного шпажиста Рейзліна це перші Олімпійські ігри. Після "срібла" Чемпіонату світу в 2011 році вісім років спортсмен не показував високих результатів і вже розмірковував над завершенням кар'єри.

"Були думки, що все, досить... Але вирішив все-таки ще спробувати чогось досягти. Більш-менш щось виходити стало. З Чемпіонату світу 2019 року в Будапешті. Там особиста медаль, командна медаль — і потім дуже хороший сезон", — розповів телеканалу "Дом" спортсмен.

На Олімпіаду в Токіо Ігор їхав третім номером світового рейтингу шпажистів. Його батько та тренер Дмитро Рейзлін вірив у перемогу сина.

"Він призер Чемпіонату світу, він виграв останній етап Кубка світу. Він просто першим був", — повідомив тренер.

Виступ на індивідуальному турнірі шпажистів Ігор Рейзлін розпочав із двох перемог над титулованими швейцарцями, а у чвертьфіналі змусив скласти зброю головну сенсацію турніру — 18-річного Мохаммеда Ель-Сайєда з Єгипту. У півфінальному поєдинку українець поступився французу Роману Каннону. Але в "бронзовій" зустрічі з італійцем Андреа Сантареллі українець зумів нав'язати свій бій. І з рахунком 15:12 здобув першу в історії української чоловічої шпаги олімпійську нагороду в індивідуальних змаганнях.

"Після півфіналу довелося трошки, навіть не трошки, налаштовувати себе на бій за третє місце. Слава богу, що все вийшло", — повідомив олімпійський призер.

За крок від олімпійської медалі зупинилася Олена Костевич. Вона зайняла четверте місце у фіналі стрільби з пневматичного пістолета на 10 м. У цьому виді зброї українка завоювала "золото" Олімпійських ігор в Афінах і "бронзу" Ігор в Лондоні. Невдачу в Токіо ЗМІ назвали "прокляттям прапороносців" — жодного разу той, хто ніс прапор на церемонії відкриття, не вигравав медаль Олімпіади.

Дзюдоїст Георгій Зантарая закінчив виступ на Олімпійському турнірі на стадії 1/8 фіналу, де поступився словенському спортсмену Адріану Гомбочу. Подолала перше коло тенісного турніру в Токіо перша "ракетка" України Еліна Світоліна. У трьох сетах вона завдала поразки німкені Лаурі Зігемунд — 6:3, 5:7, 6:4.

Як повідомляв телеканал "Дом", 20-річна Дар'я Білодід у категорії до 48 кг перемогла Ширу Рішоні (Ізраїль) в сутичці за третє місце і здобула бронзову медаль.

Нагадаємо, першу золоту медаль на Олімпійських іграх у Токіо здобула спортсменка з Китаю Ян Цянь.