Украина наш дом

Бої за Сєвєродонецьк та де окупанти готуються до наступу — зведення Генштабу ЗСУ щодо 97-го дня війни

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Російські окупаційні війська продовжують підготовку до відновлення наступу в напрямках міст Ізюм Харківської області та Слов’янськ Донецької області. Тривають артилерійські та мінометні обстріли ворогом прикордонних населених пунктів України. Про це йдеться у зведенні Генерального штабу Збройних сил України станом на 18:00 сьогодні, 31 травня, інформує "Дом".

"Ворог деморалізований, зазнає втрат, на окремих напрямках поспішно переходить до оборони. Захисники та захисниці України продовжують боронити нашу землю та поступово відтісняють загарбників з тимчасово захоплених територій України", — йдеться у повідомленні.

Щодо ситуації на напрямках, у відомстві надали таку інформацію:

На Волинському та Поліському напрямках обстановка змін не зазнала. Ознак формування противником наступальних угруповань не виявлено. Основні зусилля збройних сил Республіки Білорусь зосереджуються на посиленні охорони державного кордону.

"Відзначено зняття з баз зберігання Республіки Білорусь танків та бойових машин піхоти. Не виключається їхня подальша передача до ЗС РФ з метою поповнення поточних втрат", — зазначається у повідомленні.

На Сіверському напрямку противник активних дій не проводив, ознак створення ударних угруповань не виявлено. З метою демонстрації присутності та недопущення перекидання підрозділів Сил оборони на інші напрямки утримує в прикордонних районах Брянської та Курської областей визначені підрозділи ЗС РФ.

Ворог здійснив ракетний авіаційний удар по підрозділах українських військ у Сумській області з літаків Су-30СМ.

На Слобожанському напрямку угруповання противника намагаються утримати зайняті позиції та не допустити просування підрозділів Сил оборони вглиб тимчасово зайнятої території.

На Донецькому напрямку противник, за підтримки вогню артилерії та мінометів, проводить активні штурмові дії на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках. Бої тривають.

"Ворог намагається встановити повний контроль над містом Сєвєродонецьк та оточити підрозділи Сил оборони, які діють на зазначеному напрямку. Веде підготовку до наступу в напрямках населених пунктів Сіверськ та Райгородок", — повідомили у Генштабі.

На Курахівському напрямку противник активних бойових дій не проводив, здійснював вогневе ураження українських військ із застосуванням артилерії.

На інших напрямках продовжує обстріли з метою сковування дій українських військ та недопущення їхнього перекидання на інші, загрозливі напрямки.

На Південнобузькому напрямку ворог веде оборону та проводить мінування узбережжя річки Інгулець на ділянках можливих дій підрозділів ЗСУ. Веде контрбатарейну боротьбу. Завдав авіаційних ударів із залученням армійської авіації в районі села Давидів Брід Херсонської області.

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання з ізоляції районів бойових дій. Продовжує перебувати в готовності до застосування один носій високоточної зброї, фрегат "Адмірал Макаров", що має на борту до 8 крилатих ракет типу "Калібр".

Читайте також: Найбільші — на Запорізькому та Криворізькому напрямках: дані щодо втрат ворога оприлюднив Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося раніше, не маючи змоги виконати поставлені завдання, російські окупанти "коригують" свої плани вже три місяці. Щоденні інтенсивні бойові дії, та тактика, яку застосовують Збройні сили України, поступове знищення ворога, призводить до його виснаження. Таку думку, коментуючи оперативну ситуацію на фронті, висловив військовий експерт Валерій Рябих.

Прямий ефір