Украина наш дом

Боротьба переможе будь-яку хворобу: історія Олени та її сина В'ячеслава у проєкті "Дочекаюсь"

Героїня нового випуску проєкту "Дочекаюсь"Олена Давиденко. На початку війни вона була змушена поїхати до Німеччини, аби там продовжити лікування від онкологічного захворювання. На цьому наполіг її 22-річний син В'ячеслав, чим, як каже жінка, врятував їй життя.

Олена повернулася до України, щоб поділитися з сином радісною звісткою — рак переможено. Разом із ведучою Лілією Ребрик героїня програми підготувала довгоочікувану зустріч у вигляді сюрпризу.

Син врятував життя

44-річна Олена Давиденко родом із Харкова. Розлучена, сина В'ячеслава виховувала самотужки. Веде активний спосіб життя — обожнює подорожуватися, їздити на велосипеді та кататися на лижах. 

У листопаді 2021 року в Олени діагностували рак прямої кишки третьої стадії та рак молочної залози першої стадії. Це вибило землю з-під ніг, згадує жінка. 

"Я не уявляю, що відчуває дитина у 22 роки, якій кажуть, що її рідна людина помирає. Слава багато прочитав інформації про хворобу, тож знав, що відбуватиметься зі мною. Він сказав, що ми з цим упораємося. А який приклад я дам своєму синові, якщо здамся?" — розповідає Олена.

Олена Давиденко

Протягом чотирьох місяців Олена проходила в Україні курс хіміотерапії, променевої терапії та перенесла три операції. Хімія виявилася найважчим випробуванням.

"Після першої крапельниці я зрозуміла, чому це зветься хіміотерапією. Це отрута, що вбиває клітині, які швидко розвиваються: як погані, так і хороші. Я вийшла з лікарні сірою. Постійно нудило, нічого не хотілося їсти, спазмували м'язи обличчя і кінцівок. Боялася, що одного ранку прокинусь і все моє волосся лишиться на подушці. Але ця отрута дає шанс жити далі", — пояснює Олена.

У лютому 2022 року В'ячеслав працював у перкарні. Його зміна починалася рано, тож 24-го Олена прокинулася, бо почула, як збирається на роботу син. Тоді й сталися перші вибухи і прольоти винищувачів. Окрім цього, Олена стикнулася з власною проблемою — потрібно було ставити крапельницю, а спеціальної голки для неї купити було неможливо. В перші дні війни усі аптеки було зачинено, а в онкоцентр, де лікувалася жінка, влучила ракета. Саме син наполіг на тому, щоб Олена поїхала в Німеччину і продовжила лікування там. Цим, каже Олена, хлопець врятував їй життя. 

Олена та її син В'ячеслав

Перші сім місяців війни жінка провела у Франкфурті. На згадку про сина взяла з собою за кордон його кадетський жетон — він нагадував про найріднішу людину. Наразі жінка вже перемогла онкологію. Цією новиною поділитися зі Славою хотіла особисто. 

22-річний В'ячеслав живе Києві та навчається в університеті. У вільний час працює кур'єром. Оскільки Лілія Ребрик нещодавно відкрила благодійний фонд, а такі волонтерські організації часто доставляють людям необхідні речі, для звітності знімаючи процес на камеру, історію для цієї зйомки було вигадати легко. Що саме доведеться доставляти — таємниця для Слави.

Підказка №1. Світшот із кодом Харкова

Разом із друзями хлопець займався виготовленням принтів на одязі. Якось вишивали на світшотах телефонний код рідного Харкова — 057. Таку ж вишивку на худі Олена власноруч зробила, поки була в Німеччині. Ця річ і мала стати першим натяком для Слави.

Світшот із кодом рідного для Давиденків міста одягнула Лілія Ребрик. Коли Слава приїхав у якості кур'єра в офіс благодійного фонду і познайомився із замовницею, одразу звернув увагу на худі. Здивувався і сказав, що має бренд з таким же принтом. Підказка спрацювала.

Слава звернув увагу на світшот зі знайомим принтом

Підказка №2. Бальні туфлі

В юності Олена займалася бальними танцями, але з плином часу це захоплення довелося покинути. Син кілька разів радив їй відновити заняття. Тож зараз жінка сподівалася, що пара танцювальних туфель натякне на неї синові. 

За легендою, благодійний фонд Лілії Ребрик займається доставкою речей, які українці втратили, поспіхом тікаючи з рідних домівок від війни. Однією з таких речей стала пара бального взуття. Її Слава мав доставити в танцювальну студію. Для підсилення ефекту, коли хлопець зайшов до зали, там увімкнули одну з його улюблених композицій — "Каприс" Нікколо Паганіні. Цю інформацію Лілії Ребрик напередодні здала Олена.

Музика викликала у хлопця широку посмішку, а ось мамині туфлі Слава не впізнав. Хоча згадав, що Олена — теж бальниця.

Підказка №3. Піжама

Третім натяком на Олену стала піжама. Цей одяг вона носила вдома у будь-яку пору року, тож жінка сподівалася, що син це запам'ятав.

Роль жінки, якій сьогодні Слава доставляв чергову посилку, зіграла редакторка програми "Дочекаюсь". Коли вона відкрила коробку і дістала звідти піжаму, хлопець загадково посміхнувся, але нічого не сказав. 

Підказка №4. Улюблена піца

Щаслива володарка піжами запросила кур'єра та знімальну групу випити чаю. Насправді ж для В'ячеслава приготували ще один сюрприз — пригощання його улюбленою піцою "Цезар". Побачивши страву на столі, Слава, здається, почав щось підозрювати.

Підказка №5. Тарілка родом із дитинства

Коли В'ячеслав був ще маленьким хлопчиком, Олена подарувала йому набір білих тарілочок із жовтим жирафом на них. На жаль, вціліла лише одна. 

Саме цей посуд для піцци хлопцеві подала гостинна хазяйка квартири. 

"В мене така ж сама тарілка була в дитинстві! Хочеш побачити малюнок на ній — доїж до кінця", — згадав Слава.

Підказка №6. Білі лілії

Білі лілії — улюблені квіти Олени. Саме вони стали наступною доставкою Слави і шостим натяком на його зустріч із матір'ю. Забравши з квіткової крамниці букет, він ще не знав, кому зовсім скоро його вручатиме.

Зустріч

Останнім пунктом призначення Слави стала тераса з панорамними вікнами. Тут його зустріла Лілія Ребрик.

"Ти ж розумієш, що нічого в житті просто так не буває", — загадково сказала вона йому. 

Поки хлопець гадав, для кого ж призначені квіти, двері відчинилися… і до кімнати зайшла Олена. Мати і син обіймалися зі сльозами радості на очах.

Нагадаємо, героями "Дочекаюсь" стають українці, яких після 24 лютого війна розучила з рідними та близькими людьми. І проєкт дає можливість довгоочікуваної зустрічі. Причому для рідних людей героя чи героїні випуску ця зустріч стає сюрпризом, до якого їх протягом програми готує ведуча Лілія Ребрик.

Читайте також:

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір