Боротьба з контрабандою: кроки для детінізації економіки назвали експерти (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

За останній час в Україні ухвалено низку рішень, спрямованих на боротьбу з тіньовою економікою. На думку експертів, вона становить майже половину офіційного ВВП країни. Зокрема, було введено санкції проти топконтрабандистів і ухвалено у першому читанні законопроєкт про податкову амністію. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Дом".

Саме ці кроки допоможуть боротися з контрабандою, адже через неї Україна щороку втрачає 2-5 млрд дол. Це близько 3% ВВП країни.

"Контрабандисти працюють, як італійська мафія Cosa Nostra. Є глобальні зв'язки, є структура матричного типу, яка пронизує кожен окремо взятий рівень. І, за логікою Ради національної безпеки і оборони, якщо ти відрізаєш голову, то тобі легше буде боротися з усією цією матричної структурою", — розповів радник президента України з питань економіки Олег Устенко.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що такі санкції — це не останній крок у боротьбі з контрабандою в Україні. Однак контрабанда — це лише один з інструментів, який використовується для ведення бізнесу в обхід державного контролю. За різними оцінками, зараз 25-50% української економіки перебуває в тіні.

Щоб розв'язати цю проблему, Верховна Рада за останні роки ухвалила ряд важливих документів. Зокрема, законопроєкти про демонополізацію "Укрспирту", відкриття ринку землі, легалізацію грального бізнесу.

Ще один ефективний спосіб детінізації економіки — зменшення податкового навантаження на бізнес.

"Що нижчий рівень оподаткування, то менше компанія буде бажати перебувати в тіні. Треба розуміти, що зниження податкового навантаження буде означати в короткостроковій перспективі зниження доходів державного бюджету. Має бути отримана відповідь на питання, пов'язане з тим, яким чином буде фінансуватися ця тимчасова відсутність доходу державного бюджету", — додав Устенко.

Докорінно змінити ситуацію з тіньовим бізнесом допоможе деолігархізація української економіки, вважають експерти.

"Без деолігархізації тут не особливо цікаво працювати. Тому що поки політичну владу контролюють люди, які крадуть в дуже великих масштабах, то який сенс виходити з тіні, який сенс будувати тут нормальний бізнес, чесний?" — зазначив керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта.

Читайте також: Життя після Ахметова: ситуація в "Добропіллявугілля" після повернення до держвласності

Раніше Устенко заявив, що деолігархізація в нашій державі, яку розпочав президент Володимир Зеленський, спрямована не на боротьбу з окремими представниками великого бізнесу, а на зміну системи і зменшення бар’єрів для ведення бізнесу. 

Медіа-партнери
Прямий ефір