Боротьба з COVID-19: коли вакцину вироблятимуть в Україні та на які постачання ще чекати (ВІДЕО)

Вакцинация от коронавируса. Фото: ap.org

До України прибули перші 117 тис. доз вакцини проти коронавирусной хвороби Pfizer-BioNTech від ініціативи COVAX. Незабаром Україна має намір організувати власне виробництво вакцин проти COVID-19, повідомляє "Дом".

Так, вакцинацію препаратом Pfizer почнуть в неділю, 18 квітня. Насамперед будуть прищеплювати літніх людей в інтернатах, а також рятувальників і прикордонників. Уже завтра до кожної області України доправлять 1 170 доз вакцини.

"Чому по 1 170 доз? Тому що саме такими контейнерами випускає виробник в багатодозних флаконах. Один флакон має 6 доз. Разом з вакциною поїде розчинник, шприць і коробка для безпечної утилізації шприця", — повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Загалом за програмою COVAX Україна отримає 8 млн доз вакцини проти COVID-19. Незабаром очікується ще 950 тис. доз препарату Pfizer.

Всього ж Україна підписала контракти з різними компаніями на поставку 32 млн доз вакцин від коронавірусу. А до кінця року уряд планує прищепити понад 70% дорослого населення.

"Загалом у нас за поставками від різних виробників законтрактовано 32 млн доз вакцин. І ми продовжуємо контрактувати далі. Указ президента Володимира Зеленського щодо всеохоплюючої імунізації українців вже цього року буде виконано в повному обсязі", — повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Незабаром Україна збирається організувати власне виробництво вакцин. Для цього потрібно як мінімум три роки, вважає міністр охорони здоров'я. Поки ж українські фармацевтичні компанії ведуть переговори з розробниками препаратів про можливість їхнього виробництва в Україні.

"Я знаю вже три компанії в Україні фармацефтичні, які готові за отримання рецептури, будемо так казати, і дозволу або від AstraZeneca, або від Covishield, Pfizer. Якщо вони отримують дозвіл на виробництво, то я знаю щонайменше три компанії, які готові це виробляти. Вони зараз в перемовинах з виробниками", — повідомив глава комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький.

Але не всі українці поспішають робити щеплення. Хтось не довіряє нинішнім препаратам, а хтось і зовсім не цікавиться вакцинацією. Проте, вже майже 433 тис. українців отримали першу дозу вакцини.

У всьому світі зробили вже 848,5 млн щеплень від коронавірусу. Сьогодні препаратом AstraZeneca вакцинувалась і канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Про важливість вакцинації під час зустрічі в Парижі канцлерка Німеччини говорила з президентом Франції Емануелем Макроном і президентом України Володимиром Зеленським.

"Найсильніша країна це не та, країна, в якій є зброя. А вже сьогодні ми відчуваємо, що найсильніші країни — це ті країни, в яких є вакцини. А що буде за 10 років ми знов з вами не знаємо. Іноді від невеликих країн залежить майбутнє. Тому треба поважати країни не за розміром. А поважати країни просто тому, що треба поважати один одного", — заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: Підсумки 16 квітня: візит президента до Парижа, вакцина Pfizer в Україні і нова брехня Кремля (ВІДЕО)

Нагадаємо, що 17 479 нових випадків інфікування коронавірусом виявили в Україні за минулу добу. За весь час пандемії в Україні захворіли 1 млн 921 тис. 244 осіб, одужали — 1 млн 465 тис. 820 осіб, померли від ускладнень — 39 096.

Читайте також: Коли власну COVID-вакцину випустять в Україні, розповіли вчені (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір