"Велике будівництво" на Донбасі та Херсонщині — в чому відмінності: інтерв'ю з заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком

Кирилл Тимошенко. Фото: kanaldom.tv

Чим відрізняється процес реалізації програми "Велике будівництво" на Донбасі та в Херсонській області. Як прибрати політику із взаємодії з регіонами. І як зміниться тимчасово непідконтрольна частина Донецької та Луганської областей після повернення до України. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" розповів заступник керівника Офісу президента України, координатор президентської програми розвитку інфраструктури "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.

Шефредактор телеканалів "Дом" і UA Олексій Мацука поспілкувався з політиком в Трускавці, де зараз проходить партійний захід фракції "Слуга народу".

— Як просувається "Велике будівництво" на Донбасі?

— Що торік, що в цьому році не те, щоб прогрес, а взагалі Луганська і Донецька області не бачили таких обсягів в будь-якому будівництві. І ми не говоримо тільки про дороги. Ми говоримо і про школи, дитячі садки, медичну сферу.

Можу навести багато різних прикладів. Будуються школи й в Маріуполі, й в Краматорську.

Будується перше в Україні медичне містечко в Краматорську, якому взагалі немає аналогів в Україні. Це велика справа, саме з Краматорська ми починаємо проєкт великих медичних містечок.

Тому йдеться навіть не про темпи. Йдеться про те, що такого взагалі ніколи не відбувалося ні в Донецькій, ні в Луганській області. І такої кількості відремонтованих доріг, яка вже зроблена, теж ніколи не було.

Тому я думаю, що це дійсно успіх.

І ми не зупиняємося на цьому. У наступному році будуть ще нові проєкти нової якості.

— Саме на сході країни?

— Саме на сході. Ми почали стежити за тим, якого класу будуються школи, дитячі садки. Ми не дозволяємо керівникам областей більше будувати за старими проєктами. Це тільки нові проєкти, дійсно інклюзивні й так далі, які взагалі Україна мало де бачила. І це буде в Донецькій і Луганській областях.

— Про схід зрозуміло. Але ось влітку на Арабатській Стрілці в Херсонській області проходив форум "Південна стратегія розвитку". Ми там були, і там реально були проблеми з інфраструктурою. Як йдуть справи на Херсонщині? Адже планували з цього регіону зробити вітрину для Криму.

— По-перше, Херсонська область у нас перша здала всі об'єкти за проєктом приймальних відділень в лікарнях. Якщо мені не зраджує пам'ять, вони здали 6 або 7 прийомних відділень. І за це ще на початку цього року область першою отримала від нас відзнаку.

Дійсно, рівень проєктів будівництва шкіл і дитячих садів там нас не задовольняв. Але в наступному році всі побачать, якими там будуть школи та садочки.

Стосовно доріг. Доріг торік було реконструйовано і побудовано не так багато, як нам би хотілося. Але в цьому році ви побачите за звітом наприкінці року, яка кількість важливих доріг зроблена від контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ), дороги, які йдуть паралельно КПВВ тощо. Їх дійсно багато, і вони зараз якраз робляться.

Я зараз планую візит туди разом з міністром інфраструктури. Нам звіти, фотографії надсилають наші мобільні групи. І ми бачимо, що там будується дійсно багато.

На жаль, торік ми не змогли цього зробити. Були об'єктивні причини. Були скарги і в Антимонопольний комітет, були заблоковані тендери... Але ми це подолали і дали нарешті старт "Великому будівництву" у великих обсягах в цьому році в Херсонській області теж.

— Чи прораховуєте, в разі, якщо завтра повертається окупована частина Донецької та Луганської областей, які проєкти повинні бути там першочерговими?

— Ми розуміємо, що треба буде швидко відбудовувати інфраструктуру. Ми до цього готові. На прикладі навіть "Дороги Єдності" (траса проходить через 8 областей України, від Стрия Львівської області до Ізвариного Луганської області, — ред.).

Думаю, багато, хто їхав у Донецьку областю, знають дорогу через Павлоград і далі. Так цієї дороги в останні роки взагалі не було. Я пам'ятаю, коли я ще не працював в Офісі президента, я їздив з Дніпра на Донеччину до Красноармійська (зараз — місто Покровськ), там дороги не було.

Зараз ця дорога відновлена повністю і не тільки за межею міста. Ми надали субвенцію для громад, щоб вони зробили дороги всередині міст зокрема.

Мені здається, що ми цим прикладом показуємо, що ми готові до відновлення інфраструктури та на тих територіях також. І в будь-який момент ми зможемо дати швидкий старт до відновлення.

— А політики багато в вашій справі сьогодні? В інтернеті навіть інфраструктурні проєкти інтерпретують як політику. Як ви реагуєте на це?

— Якщо ми взагалі говоримо про політику. Я ж займаюся не тільки "Великим будівництвом", але і регіональною політикою. А політика в зв'язках між державною владою і регіональної з'являється завжди. Хоча б тому, що мери від різних партії.

Але все-таки я нав'язую всім керівникам міст, усім керівникам об'єднаних територіальних громад (ОТГ), що питання політики — це у вас там, всередині. А ми, будь ласка, з вами будемо говорити про справи, й робити ці справи.

І приклад цьому меморандум про не підвищення тарифів на тепло і гарячу воду протягом опалювального сезону, який вчора був підписаний. Таку фіксацію тарифів ініціював президент. Ми це зробили, без політики. Хоча деякі керівники міст намагалися нав'язати нам політику. Але все-таки ми всіх втихомирили, підписали меморандум і тарифи не зростуть на опалення. Це взагалі історичне рішення.

В цьому році ми зробили це на один рік, а до кінця року президент поставив завдання підписати такий меморандум на три роки, щоб люди знали, що три роки тарифи не будуть зростати. І ми зараз над цим працюємо.

Медіа-партнери
Прямий ефір