Украина наш дом

Понад 1,2 тис. соцоб'єктів перевірили в Україні після пожежі в Харкові (ВІДЕО)

Фото: ГСЧС

Урядова комісія, яку створили для розслідування причин пожежі в Харкові, перевірила 1205 соціальних об'єктів по всій Україні. Під час перевірок було виявлено десятки порушень в документах і нормах протипожежної безпеки.

Про це повідомили на засіданні комісії під керівництвом Міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова, інформує телеканал "Дом".

Об'єктами перевірок стали будинки для літніх людей, інтернати для людей з інвалідністю, центри реабілітації алко- і наркозалежних. Як показав моніторинг, 335 з 538 будинків для літніх людей не включені до Реєстру постачальників соціальних послуг.

Перевірки продовжуватимуться і надалі. Про їх остаточні результати комісія планує доповісти 9 лютого.

"Перед нами стоїть два завдання: виявлення точної кількості соціальних закладів, які працюють нелегально, і після усунення всіх можливих порушень виведення їх максимальної кількості у легальну площину та розробка законодавства, яке фактично буде регулювати роботу сфери надання соціальних послуг. Тільки так можна покласти кінець функціонуванню соціальних "об’єктів-невидимок", а отже і унеможливити подібні харківській трагедії", — зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Нагадаємо, 15 осіб загинули внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, яка сталася 21 січня. Поліція розглядає три версії причини займання. Чотирьом людям оголосили про підозру за фактом пожежі, після чого орендаря будинку взяли під варту.

Через трагедію у Харкові в Україні проводяться перевірки інших закладів для літніх людей.

Читайте такожПожежа у Харкові: ще 32 незаконні пансіонати в області виявила поліція

Прямий ефір