"Велика приватизація": чому продаж підприємств приноситиме прибуток, пояснив Кошеленко

Константин Кошеленко. Фото: eduhub.in.ua

Приватизація переводить активи з непрацюючих в працюючі, приватні. На кожну гривню, вкладену на покупку, інвестори ще вкладають близько 5 грн в модернізацію підприємства. Про це розповів заступник голови Фонду держмайна України Костянтин Кошеленко у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

"Ми багато років спостерігали картину, коли чесний бізнес в умовах конкуренції розвивається, створює якусь цінність для клієнтів, і таким чином зростає. Водночас хтось інший, маючи корупційний доступ до державного майна, мав легкі прибутки, наносив збитки державі і громадянам. Приватизація розбиває цю схему, і переводить активи з непрацюючих в працюючі, приватні. Досвід говорить про те, що на кожну гривню, вкладену на покупку, інвестори ще вкладають близько 5 грн в модернізацію підприємства. Тобто він ще вкладе півмільярда гривень, створить робочі місця і сучасне виробництво", — розповів Кошеленко.

Заступник голови Фонду держмайна  наголосив, що від цього виграють усі: держава отримає гроші, бізнес — розвиток, а громадяни — робочі місця.

За його словами досвід не тільки України, а й досвід США, Європи свідчить про те, що держава не може бути ефективним власником

"У такій системі управління виникають зацікавлені люди, недержавні, які намагаються або купувати дешевше у своїх, або подорожче через своїх. Таким чином через прокладки з державних підприємств вимиваються мільйони гривень. Проконтролювати це усюди неможливо. Приватний інвестор завжди якісніше проконтролює ведення бізнесу в своєму активі, тому є більш ефективним управлінцем", — наголосив Кошеленко.

Він також зауважив: те, що нині продає Україна, — це вже напівзруйновані або дуже застарілі підприємства.

"На приватизацію йдуть не профільні для держави активи, які не потрібні державі для виконання своєї функції. Наприклад, готелі. Адже держава точно не має бути готельєром. Тому такі об’єкти точно передаються на приватизацію. Об’єкти більш стратегічного значення або залишаються в управлінні державою, або залучається державно-приватне партнерство, де здійснюється спільне ведення діяльності", — пояснив експерт.

Читайте також: Приватизація-2021 — очікування і плани: "Официальный разговор" із Костянтином Кошеленком

Нагадаємо, Україна завдяки державній приватизації залучила до держбюджету у минулому році 3 млрд грн

Медіа-партнери
Прямий ефір