Лікарняні листи йдуть в онлайн — як скоро запрацює новація (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: depositphotos.com

Незабаром лікарняні листи будуть генеруватися в особистому кабінеті кожного пацієнта на сайті Пенсійного фонду України. Нововведення має запрацювати з 1 жовтня, повідомляє "Дом".

Деякі лікарі вже заповнюють лікарняні онлайн в тестовому режимі. На оформлення медичного висновку про тимчасову непрацездатність за новими правилами йде кілька хвилин, розповідає сімейний лікар Ірина Кот. Тут, в поліклініці Дарницького району столиці, таку практику почали недавно — 28 серпня.

"Я знаходжу хворого, вводжу його картку, записую огляд, створюю прийом електронний, потім прийом завершується, синхронізується, після цього створюється медичний висновок", — розповіла "Дому" Ірина Кот.

Потім ці дані отримує Пенсійний фонд, де і формується лікарняний листок. До 1 жовтня за бажанням пацієнта паперовий документ можна роздрукувати в поліклініці, а вже через місяць видавати лікарняні будуть тільки онлайн.

"З 1 жовтня, відповідно до юридичної бази, паперові листки непрацездатності вже не будуть видаватися, тобто буде повноцінна електронна видача лікарняних. Відповідно, будуть діяти тільки ті паперові лікарняні, які були видані до 1 жовтня, до моменту їх закриття", — заявила генеральний директор Директорату цифрових трансформацій в охороні здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Марія Карчевич.

Електронні лікарняні тестуються в Україні з червня. А значить, більшість лікарів і роботодавців вже знайомі з нововведенням.

"За цей період перехідної моделі ми вже маємо понад 2 300 закладів охорони здоров'я, які почали використовувати цей функціонал і формувати електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність. Власне, в процентному співвідношенні — це більше, ніж 79% закладів охорони здоров'я, які перейшли на нову модель", — додала Марія Карчевич.

Остаточний термін в МОЗ зрушили до 1 жовтня. Кажуть, потрібен ще місяць на адаптацію і навчання лікарів. Втім, зусилля того варті — коштом змін у Кабінеті Міністрів планують економити близько 5 млрд грн на рік. Та й самі українці нововведенню раді. Кажуть, втомилися возитися з паперами.

"Я думаю, що це хороша ініціатива. Менше черг буде, швидше буде весь процес тривати. Я колись хворів і дуже довго в тій же черзі стояв, чекав, щоб поставити печатку, сподіваюся, що це буде швидше", — сказав кореспондентам "Дому" киянин Олександр.

"Це було не дуже зручно, коли потрібно було його відкривати, а потім йти з паспортом і шукати, де поставити печатку", — розповіла киянка Наталія.

Також передбачений варіант у випадку відсутності стабільного інтернет-зв'язку в лікарні. Так, лікар може заповнити електронний лікарняний заднім числом протягом п'яти днів після прийому.

Прямий ефір