Понад чверть сховищ від бойових дій непридатні в Україні (ВІДЕО)

Бомбоубежище. Фото: inforesist.org

В Україні розташовані понад 20 тис. сховищ на випадок екстреної ситуації або бойових дій. Повністю придатні — лише 11% з них. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Стан сховищ від небезпеки перевірили журналісти телеканалу "Дом".

Анастасія з початком бойових дій на Донбасі поїхала з Луганська. Зараз, через наростання російської агресії, спогади про страшні години бомбардувань в рідному місті повертаються все частіше. Вона досі не готова говорити про це відкрито.

"Рятувалися від обстрілів, хоча через дорогу стояла установка "Град" незаконних збройних формувань. Природно, туди прилітала "ответка". Мій чоловік міг загинути в один з таких моментів. Спасибі людині, яка штовхнула його на асфальт, та вони були просто контужені. Мій чоловік оглух після цього на одне вухо", — згадує переселенка.

Киянка Валерія вирішила сама обійти околиці в своєму районі та перевірити, чи зможе оперативно сховатися разом з сином в разі небезпеки.

"У 2014 році всі очікували нападу Путіна. Насправді повторюється, таке дежавю. У мене тоді стояла каністра з бензином запасна, стояла тривожна валізка, стояла аптечка, документи були упаковані. Кожен день ми жили як останній раз. І ось зараз це все повторюється. Вирішила щось робити. Хоча б дізнатися, де у нас найближче бомбосховище, щоб, якщо що, не витрачати час", — розповіла жінка.

Будинок Валерії побудований після Другої світової війни та в ньому передбачено просторе укриття для мешканців. Однак входи з двору — перекриті всі до одного.

Потрапити в укриття можна й через підвал, однак там двері теж закриті. Ключ від сховища зберігається у комунальників. Потрапити в укриття в сусідній будівлі теж виявилося складно.

У Херсоні всього 138 захисних споруд, але з них придатні менше половини.

"Там відсутня вода, відсутня нормальна вентиляція, відсутнє освітлення, електроенергія, підлоги зруйновані. Жителі своїм коштом вкладати в загальні міські бомбосховища навряд чи зможуть фінансово", — вважає глава об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Євген Трощак.

Дізнатися, де розташоване найближче укриття, можна у комунальників свого району або в інтернеті. Але навіть якщо й знайдеться надійне сховище, сховатися там зможе тільки кожен десятий житель країни.

Читайте також: Підсумки 14 квітня: загроза вторгнення РФ, переговори ТКГ та освіта на карантині (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір