"Біль, що не минає": фільм про наслідки агресії Росії на Донбасі показали у Києві (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: kanaldom.tv

У Києві показали документальний фільм-переможець міжнародного кінофестивалю Star Independent "Біль, що не минає". Головна мета картини Артура Якубова — нагадати про терпимість до тих, хто захищав Україну від агресії РФ на Донбасі, а повернувшись із зони бойових дій, намагається адаптуватися до звичайного життя. Подивитися стрічку прийшли солдати Національної гвардії України, повідомляє "Дом".

Однією з сюжетних ліній документального фільму стала реальна історія, що трапилася кілька років тому. Один з бійців української армії отримав важку контузію під час бойових дій на Донбасі. Він втратив пам'ять і розучився говорити. У центрі реабілітації з хлопцем почала спілкуватися психологиня. Вона відвідувала бійця щодня і після численних зустрічей він все-таки заговорив.

Цей фільм про людей, які допомагають ветеранам, які постраждали від російської збройної агресії на Донбасі впоратися з посттравматичним синдромом та повернутися до звичайного життя.

"Посттравматичний синдром в принципі є не тільки у бійців. Він є у матерів, він є у вдів, він є у дружин, він є у волонтерів. Є речі, які можуть вирішити психологи, є речі, які повинні вже вирішувати психотерапевти і, на жаль, є речі, які вирішують тільки вже психіатри. І це все різні люди, різні фахівці, різні рівні лікування", — говорить консультант фільму Вікторія Христенко.

"Це складно. Знаєте, я коли знімав, бували моменти, коли я просто плакав. Дуже легко цих людей, цих дуже вразливих людей, військових, волонтерів, їх дуже легко поранити. Вони дуже чутливі, власне, після всієї цієї історії. Тому ми повинні до них ставитися дуже акуратно", — розповів оператор-постановник фільму Володимир Моргунов.

"Біль, що не минає" перемогла в номінації "Кращий документальний фільм" на шостому міжнародному кінофестивалі Star Independent. В межах виставкового проєкту "Український Схід" картину показали солдатам Нацгвардії України.

"З цих самих бойових дій люди приїжджають не ті, які були раніше, і, можливо, ті травми, які показані в фільмі, показують, що вони страждають, і що треба їм допомогти і показати, що їх можна вилікувати. Їм можна показати, що вже закінчилася ця трагедія і ця війна, і цей побут, який був у них з різних сторін. Що все, ти повинен повернутися до звичного життя, життя звичайної людини!", — каже нацгвардієць Андрій Ганган.

Крім стрічки "Біль, що не минає" знімальний цех Артура Якубова вже створив фільм "Уламки". Він про дитинство в містечку поблизу лінії дотику. І незабаром стартує робота над третьою документальною картиною про життя в умовах бойових дій на Донбасі.

Читайте також: Підсумки 26 вересня: повна боєготовність на Донбасі, кінець епохи Меркель та перемога Усика (ВІДЕО)

Нагадаємо, що протягом останніх семи років особливо актуальним в Україні залишається питання реабілітації ветеранів, зокрема їхньої інтеграції у суспільство. Що сьогодні роблять для цього на рівні держави, як учасникам бойових дій допомагають із працевлаштуванням і житлом, які програми психологічної реабілітації діють — розповіла міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Прямий ефір