Украина наш дом

Бійці тероборони у Києві склали присягу — які їхні завдання у разі загрози (ВІДЕО)

Територіальна оборона. Фото: ukrinform.ua

14 бійців територіальної оборони присягнули на вірність народу України у суботу, 11 грудня, у Києві, інформує "Дом".

У мирний час вони вивчатимуть військову справу, щоб у разі загрози виконати своє головне завдання.

"Захист своїх районів: боротьба з ДРГ (диверсійно-розвідувальними групами, — ред.), посилення кордону. Ті райони, де діють бойові бригади, там тероборона допомагає їм. Ті райони, де ще не відбуваються бойові дії, — тероборона допомагає розгортанню військ, забезпечує життєдіяльність місцевої влади", — розповів про завдання командир Солом'янського батальйону територіальної оборони підполковник Вадим Озірний.

Участь у загонах тероборони — добровільна і ніяк не заважає основним заняттям тих, хто до них приєднався. Теорія чергується з практикою, де солдати навчаються поводитися зі зброєю і допомагати пораненим.

"Ми готуємо бійців безпосередньо за НАТОвським протоколом ТІСІ-3 (Tactical combat casualty care). Це протокол, яким користуються зараз усі країни НАТО та їхні союзники. Безпосередньо готуємо за алгоритмом допомоги MARCH. Тобто за найсучаснішим алгоритмом, який зараз є", — коментує головний інструктор з тактичної медицини Голосіївського батальйону територіальної оборони з позивним "Єнот".

Також щорічно відбуваються навчання. Вони тривають майже місяць. Участь у них оплачується державою. Бійців ставлять в умови, наближені до бойових. Наприклад, у серпні цього року було поставлено завдання тиждень захищати будівлю критичної інфраструктури від умовних супротивників.

"Якщо буде таке, що сусідня держава, Російська Федерація, піде прямою війною на нас, ті підрозділи територіальної оборони, які перебувають на кордоні, — вони на сьогодні вже в повній бойовій готовності. Вони відбиватимуть наступ, захищатимуть нашу державу", — запевнив військовий комісар Голосіївського районного у Києві територіального центру комплектації та соціальної підтримки підполковник Олександр Гусарін.

Скільки людей зараз перебувають у військах теророборони, не кажуть, проте відомо, що з наступного року їхню кількість збільшать до 10 тис.

Читайте також: Цивільних більше, ніж військових — як і чого навчаються на зборах тероборони під Харковом (ВІДЕО)

Прямий ефір