Украина наш дом

Близько 30 тис. жителів залишаються у Слов'янську — яка ситуація в місті (ВІДЕО)

Слов'янськ. Фото: 24tv.ua

На сьогодні у Слов'янську Донецької області залишаються близько 30 тис. людей. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 100 тис. людей. Фронт наближається, бойові дії відбуваються поблизу Лимана, тому людей закликають негайно евакуюватись. Про це сьогодні, 26 травня, розповів міський голова Слов'янська Вадим Лях в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Я завжди говорю, що будь-яке правильне рішення — це вчасно ухвалене рішення. І зараз настав час, як ніколи, вже евакуюватися. Тому що фронт наближається, з боку Лиману йдуть бойові дії. Відповідно, кількість обстрілів міста теж збільшується. Вдалося уникнути жертв саме тому, що люди евакуювались", — розповів Лях.

За його словами, днями було влучення в будинок, де проживала сім'я з 9 осіб.

"Вони мені дзвонили, були дуже вдячні, що прислухалися та виїхали. Тому аргументація є. Але, на жаль, вважаю, що 30 тис. людей, які перебувають сьогодні у місті зі 100 тис. населення, яке було до початку бойових дій, це ще досить багато. Тому продовжуємо евакуацію, закликаю людей виїхати з міста, і також не повертатися тих, хто вже виїхав", — наголосив мер міста.

Він також закликав жителів не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та ховатися в укриття.

"Я бачу, що сьогодні люди слабо реагують, тому що бачать: якщо вона оголошена, не завжди вибухають бомби, хоча це все оманливо. А коли це все станеться, буде вже пізно вирішувати. Потрібно розуміти, що йде війна, що сьогодні ситуація може змінитись у будь-який момент. На краще це, звичайно, було б добре. Я вважаю, що зараз евакуація — найголовніше і правильне рішення. На прикладі сусідніх міст все дуже чітко видно. У місті Лиман буквально за два дні змінилася ситуація, розбомбили міст. Евакуація вже умовна, але в цей момент захотіли виїхати майже половина мешканців. А непроста ситуація на фронті та бойові дії ускладнюють евакуацію", — зазначив Лях.

На Донеччині вже другу добу немає газу. За словами мера Слов'янська, газу не буде до нового опалювального сезону. Головне зараз — зберегти систему.

"Сьогодні найголовніше зберегти систему газотранспортну для того, щоб вона могла у разі покращення ситуації та можливості відремонтувати мережі газові, що прокладені за містом, і навіть за Донецькою областю, щоб можна було потім дати тепло, коли воно необхідно буде на опалювальний сезон. Тому сьогодні завдання — зберегти систему. Проте ситуація може змінитися будь-якої миті у гірший бік. Інфраструктура може постраждати будь-якої миті", — резюмував Лях.

Читайте також: Про ситуацію з газо- та електропостачанням Слов'янська розповів мер міста (ВІДЕО)

Прямий ефір