Украина наш дом

Блокують з боку ОРЛО: через КПВВ "Щастя" не пройшла жодна людина

КПВВ "Счастье". Фото: gp.gov.ua

За 7 місяців функціонування контрольного пункту в'їзду-виїзду (КПВВ) "Щастя" у Луганській області не пропустили жодної людини. Роботу пункту блокують представники окремих районів Луганської області. Про це сьогодні, 20 травня, заявив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, інформує "Дом" з посиланням на пресслужбу Офісу генпрокурора.

"Блокування роботи пункту пропуску з боку окупаційної адміністрації є прямим порушенням прав людини. Жителі непідконтрольних територій Луганщини мають право на вільне пересування, доступ до соціальної та медичної допомоги, зокрема вакцинації, навчання та інших життєво необхідних потреб. Всі подібні факти порушення прав людини повинні бути задокументовані й повинні отримати належну правову оцінку", — повідомив Мамедов.

Заступник генпрокурора високо оцінив умови, створені на території пункту. У сервісній зоні громадяни можуть скористатися послугами Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), відвідати фінансові установи, логістичні центри.

За повноцінної роботи КПВВ у місті Щастя може щодня пропускати більше 10 тис. осіб і до 5 тис. транспортних засобів в обох напрямках.

Читайте також: Міністри закордонних справ трьох країн відвідали КПВВ "Щастя" (ФОТО)

Нагадаємо, що Україна відкрила новий КПВВ "Щастя" в листопаді 2020 року. Однак весь цей час КПВВ працює лише з української сторони — представники окремих районів Луганської області (ОРЛО) досі відмовляються відкривати контрольно-пропускний пункт зі свого боку. Поруч із КПВВ "Щастя" побудували сучасний сервісний центр, призначений для надання 88 адміністративних послуг, також тут працює відділення "Ощадбанку".

Прямий ефір