Украина наш дом

Блокування роботи СММ ОБСЄ у Донецьку — нові подробиці розповіли в ТКГ (ВІДЕО)

Татьяна Иванова. Скриншот видео: kanaldom.tv

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ продовжують залишатися у тимчасово окупованому Донецьку. А крок з припиненням роботи безпосередньо пов'язаний з питанням безпеки членів Місії. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" розповіла представниця окремих районів Донецької області (ОРДО) в Тристоронній контактній групі (ТКГ) від України Тетяна Іванова.

За її словами, зараз йдеться про неможливість виконувати прямі обов'язки спостерігачів — виїжджати на патрулювання території.

"Це тільки на території Донецька. На всій іншій території місія ОБСЄ продовжує свою роботу. І то там вона не зупинила роботу, а вона призупинила будь-які дії. Тобто вони перебувають в готелі, вони не виїжджають з метою безпеки, і ті дії, які повинна здійснювати місія ОБСЄ, вони просто не роблять. Вони не займаються моніторингом, вони не виїжджають на якісь точки, об'єкти тимчасово, поки не буде розв'язане питання їхньої безпеки", — сказала Іванова.

Читайте також: В окупованому Донецьку заблокували діяльність місії ОБСЄ — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, СММ ОБСЄ припинила роботу в окупованому Донецьку з міркувань безпеки. Це рішення пов'язане з проведенням 15-16 жовтня мітингу прихильників "ДНР" в Донецьку біля входу в готель Park Inn, в якому розташований офіс ОБСЄ.

У відповіді пресслужби ОБСЄ на запит телеканалу "Дом" йдеться, що попри припинення роботи в окупованому Донецьку, СММ ОБСЄ продовжує свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області.

Читайте також: Підсумки 17 жовтня: блокування роботи СММ ОБСЄ, посилення карантину та діджитал-бієнале (ВІДЕО)

Прямий ефір