Блокування руху з боку НЗФ та спроби підкупів — яка ситуація на КПВВ Донбасу (ФОТО)

КПВВ на Донбассе. Фото: dpsu.gov.ua

На 18% зменшився пасажиропотік через контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ) "Станиця Луганська" у Луганській області, дорожній коридор якого так і залишається єдиним щоденно відкритим з боку тимчасово окупованої території України. Про це сьогодні, 4 грудня, за підсумками тижня повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України (ДПСУ), інформує "Дом".

Водночас робота усіх КПВВ на лінії дотику розпочинається щоденно від 08:00 та триває до 16:00.

"Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України", — йдеться у повідомленні.

Так, незаконні збройні формування (НЗФ) залишають повністю заблокованими дорожні коридори через КПВВ "Щастя" та "Золоте" у Луганській області, "Гнутове", "Майорське" та "Мар'їнка" у Донецькій області.

Від минулої суботи через дорожній коридор у Станиці Луганській на тимчасово окуповану територію України пройшли 6 281 особа, а на контрольовану територію — 5 904 особи.

У Донецькій області навпроти КПВВ "Новотроїцьке" НЗФ розблоковували рух у понеділок та п’ятницю. Лінію дотику в цьому контрольному пункті перетнули 410 осіб та 91 транспортний засіб до тимчасово окупованої частини Донеччини. Водночас 231 особа та 55 транспортних засобів проїхали на підконтрольну українській владі територію.

Крім того, в КПВВ "Новотроїцьке" прикордонники зафіксували дві спроби підкупів.

"Громадяни пропонували правоохоронцям 500 та 1600 грн за пропуск на контрольовану територію без встановлення застосунку "Вдома". Спроби надання неправомірної вигоди задокументовано, а хабародавців передано працівникам поліції для ухвалення відповідного правового рішення", — розповіли в ДПСУ.

Також прикордонники нагадали, що в КПВВ діють карантинні обмеження.

Читайте також: Книжки для дітей та стенди: на КПВВ "Станиця Луганська" інформують людей щодо мінної безпеки (ФОТО)

Нагадаємо, за даними ОБСЄ, за минулий рік, у період від листопада 2020 року до вересня цього року, кількість перетинів лінії дотику на Донбасі зменшилася на 95% і це дуже вплинуло на життя людей. 

Медіа-партнери
Прямий ефір