Украина наш дом

Блогерка з Херсона потрапила в полон через підтримку України

Олена Наумова. Скриншот: kanaldom.tv

Вихователька дитячого садочка із Херсона Олена Наумова протягом усієї окупації вела блог у TikTok, де висміювала росіян і підтримувала українських захисників. Згодом за нею почали стежити й зрештою відправили "на підвал". Історію незламної українки розповідають у "Ранку Вдома".

"Доброго вечора, ми з України!". Привіт, незламний народ незламної країни!". З такими словами тричі на день під час окупації Херсону місцева жителька Олена Наумова зверталась до сотні тисяч своїх підписників у TikTok. Стріми вела з дому.

Вихователька дитсадка висміювали росіян і підтримувала українських військових. Разом із херсонцями виходила на акції громадської непокори на площі міста. Люди протестували проти російської агресії та окупації. Між акціями й стрімами блогерка волонтерила. Їй донатили гроші, а вона віддавала їх нужденним.

Згодом, Олена Наумова помітила, що за нею стежать. Спочатку переховувалися у друзів, а потім повернулись додому й знову стрімила, аж поки російські окупанти не вдерлися до її будинку.

"Це сталося на День прапора — 23 серпня. Я тільки но розпочала ефір о восьмій ранку, а вже за пів години його заглушили. До мого будинку під'їхали роздовбані білі "Жигулі", звідки вийшли троє автоматників в балаклавах. Я беру основний телефон, вимикаю його, закидаю його під шафу. Вони зайшли й провели обшук. Після чого забрали мене. Сказали взяти з собою телефон, воду і печиво. Мовляв, ми їдемо тільки побалакати", — пригадала Олена Наумова.

Через два дні після зникнення її стали шукати. Підписники зчинили галас у мережі. Російські окупанти звинуватили болгарку у тероризмі, проте з підвалу відпустили. Потім планували депортувати. Блогерка імітувала своє викрадення, аби врятуватися і лишитися живою.

Майже два місяці Олена Наумова переховувалась у незнайомих людей, які за цей час стали їй рідними. Вона вперше вийшла на вулицю, коли українські військові звільнили Херсон. Це сталося 11 листопада.

"Хазяйка кричить мені:"Лєна, наші в місті!" Я кажу: "Не може бути!". А коли вийшла на вулиці, не вірила своїм очам. Там було повно людей. Всі з прапорами, з кульками, з квітами. Їде колона наших розвідників на пікапах, сигналять нам.  Ми ринулися до наших хлопців, обіймали їх. Всі кричали від радості: "Дякуємо ЗСУ! Херсон — це Україна!", — пригадала день звільнення Херсона Олена Наумова.

Олена Наумова продовжує вести прямі ефіри у TikTok, де закликає допомагати нашим захисникам звільнити всі окуповані Росією українські території.

"Зараз ми збираємо на тепловізори для 13-ї бригади, для 58-ї бригади. Перед цим збирали гроші на амуніцію ще двом бригадам українських захисників. Весь час звертаємося до усіх охочих допомогти", — резюмувала Олена Наумова. 

Блогерка впевнена, що лише спільними зусиллями ми зможемо наблизити перемогу.

Читайте також: Працюватиме до перемоги: бабуся з Ірпеня в’яже шкарпетки для ЗСУ

Прямий ефір