Завдяки програмі "єПідтримка" українці купують більше книг — Хмельовська

Оксана Хмельовська. Скріншот відео: kanaldom.tv

Пандемія коронавірусу сприяла популяризації читання, оскільки під час вимушеної самоізоляції у людей з'явилося більше часу на книги. Про це у програмі "Дисиденти" телеканалу "Дом" розповіла журналістка, співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту "Читомо" Оксана Хмельовська.

Згідно з дослідженнями Українського інституту книги, тенденція до активнішого читання охопила весь світ, і Україна не стала винятком. Проте після спаду перших хвиль пандемії ситуація змінилася.

"Коли почалася пандемія, то, власне, весь світ і Україна зокрема почали читати більше. Ми сиділи вдома, з'явився час на книжки. Дослідження, яке зробив Український інститут книги, це показало. А уже пізніше, у березні, квітні, травні, — все, закінчилася ця тенденція", — уточнила вона.

Покращила ситуацію можливість серед інших товарів і послуг оплатити карткою "єПідтримка" зокрема й книги.

"Цікава тенденція у нас вимальовується із "єПідтримкою". Бо зараз книжки — у топі культурних продуктів, які купують українці. І це для нас просто чудесна новина", — наголосила Хмельовська.

Низка опитувань демонструє, що українці купують не так багато книжок, як хотіли б, оскільки вони доволі дорогі. Проте "єПідтримка" надала українцям змогу придбати улюблені видання.

"Дорого. Тобто є якісь економічні показники, і українці начебто економлять кошти. А коли з'явився цей безкоштовний подарунок від держави, вони почали витрачати ці кошти на книжки, що дуже приємно. Головне ще, щоб вони читали їх пізніше", — підсумувала редакторка.

Читайте також: Як "єПідтримка" вплинула на доходи культурних інституцій, розповіли у Мінкульті

Нагадаємо, Український інститут книги (УІК) — державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, спрямована на формування державної політики у книжковій галузі, промоцію книгочитання в Україні, підтримку книговидавничої справи, стимулювання перекладацької діяльності та популяризацію української літератури за кордоном.

Медіа-партнери
Прямий ефір