Біженці у США: як навчаються українські переселенці

США. Скриншот: kanaldom.tv

Сполучені Штати Америки із 24 лютого прихистили майже 80 тисяч українських біженців. Вони мають право вчитися у дитсадках, школах та вишах. Чи просто влаштувати дитину у навчальний заклад, чи існують там українські класи та, чи впроваджена система компенсацій, дивіться у "Ранку Вдома".

До кінця квітня 2022 року багато українських біженців потрапили до США через Мексику. Згодом цей шлях закрили, але запровадили спеціальну програму "Об'єднані для України". Тож більшість наших земляків досі нею користуються. 

Всі українці у США мають право навчатися у школах. Дитячі садочки готові приймати малюків-переселенців, навіть немовлят. В основному це приватні садочки, котрі отримують часткове фінансування від держави. Крім того, у США є державні заклади, які готують дітей до школи. До них зараховують з чотирьох років.

Навчання у США обов'язкове для дітей від 6 до 12 років. В Штатах діє географічна прив'язка до навчальних закладів. Виняток — приватні школи. Більшість українських дітей навчається у державних, адже вони безплатні. Єдине, за що потрібно платити — харчування. Проте і ці витрати покриває держава, якщо батьки мають невеликий дохід.

Спеціальних адаптаційних класів для українських дітей немає. Проте часто у школах є вчителі, які допомагають новим учням із навчання.

"Наприклад, в Массачусетсі за дитиною закріплюється вчитель перекладач, котра працює з дитиною на уроках і допомагає адаптуватися. В Південній Кароліні таких перекладачів немає, тобто дитина відразу йде в клас, спілкується і вловлює мову. У штаті школи є вчителька, яка володіє й українською, і англійською мовами. Вона час від часу бере дітей на адаптаційні заняття", — пояснила міграційна помічниця у США Соломія Ткач-Киричук.

Місцеві вищі навчальні заклади також готові приймати українців. Утім, здебільшого ця освіта платна і дуже дорога. Певна річ, можна отримати різні стипендії, і наші земляки також на них претендують. Однак до вступу в Університет США треба довго готуватися.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір