Украина наш дом

Більшість загиблих в Україні солдатів РФ — у статусі "зниклих безвісти", втрат буде ще більше: оцінка військового експерта (ВІДЕО)

Поховання окупантів у Луганську. Скріншот відео: kanaldom.tv

Російська армія програє в Україні. Бліцкриг із захоплення територій провалився, втрати на полі бою — колосальні. Росія в патовій ситуації, але змушена й надалі розплачуватись життям солдатів, репутацією у світі та своєю економікою. Технологічна відсталість зброї та техніки дедалі більше гальмує ворожу армію. А до України тим часом завозиться західна зброя, яка допомагає зменшувати втрати у Збройних силах України, повідомляє "Дом".

Служба безпеки України опублікувала чергове телефонне перехоплення, де російський окупант скаржиться родичці з Підмосков'я, що українські військові тиснуть їх під Харковом. За даними Генерального штабу ЗСУ, показник ворожих втрат із лютого 2022 року перевищив позначку 40 тисяч осіб. Але, як зазначив президент України Володимир Зеленський, таку інформацію, навіть минаючи цензуру, не зустрінеш у російських ЗМІ.

"Повне мовчання, нічого не публікувалося і не говорилося в численних інтерв’ю і виступах на політичному і військовому рівні. Втім, ця кількість вже майже 40 тисяч. Стільки людей російська армія втратила убитими за час від 24 лютого, а ще десятки тисяч поранених, скалічених", — сказав глава держави.

Розпочавши повномасштабну війну проти України 24 лютого, Росія та її військове командування збиралися взяти Київ "за три дні". Коли цього не сталося, сили сконцентрували на захопленні східних та південних областей. Українська армія тримає оборону, знищуючи ворожу техніку та особовий склад, місцями переходить до контрнаступних дій. Остання яскрава подія, коли українцям вдалося зруйнувати плани ворога, — удар по Антонівському мосту в Херсоні. Він є найважливішою переправою для постачання армії РФ на правобережжі Дніпра в Херсонській області.

Втрат серед російських військ буде ще більше, адже українці освоюють та отримують сучасне західне озброєння, яке перевершує за всіма показниками радянсько-російське. А резерви загарбників вже закінчуються. Їх атаки захлинаються дедалі частіше.

"Динаміка така, що в перспективі російська окупаційна армія зазнаватиме все більших і більших втрат як у живій силі, так і в техніці. З чим це пов'язано: українська армія отримала на озброєння достатню кількість тих далекобійних артилерійських систем, тих реактивних систем залпового вогню HIMARS ("Хаймарс"), які здатні працювати на відстані до 80 км і знищувати ворожі склади, арсенали, бази як боєприпасів, так і ворожої техніки", — коментує військовий експерт Владислав Селезньов.

Більшість загиблих російських солдатів перебувають у статусі "зниклих безвісти". Один із останніх прикладів — поховання 58 військовослужбовців у тимчасово окупованому Луганську. У багатьох на надгробному хресті прибито табличку "невідомий солдат".

Для російських військових фінансистів вкрай вигідно у своїх звітах проводити загиблих військовослужбовців як "зниклих безвісти". Адже тоді включаються зовсім інші механізми виплат, і так звані "трунні" родичам платити не потрібно. Водночас рекрутингові компанії в Росії зазнають труднощів, оскільки охочих вирушати на вірну загибель в Україну навіть за гроші дедалі менше, каже експерт.

"Оскільки на гроші кидають, на гроші обманюють, і охочих у зв'язку з цим серед російських громадян ризикнути життям, здоров'ям, щоб ще потім обіцяні гроші не отримати, стає все менше і менше", — повідомив Селезньов.

Найрозумніше у цій ситуації — не їхати до України чи одразу ж здаватися в полон ЗСУ. Однак більшість росіян продовжують вірити російській пропаганді та своєму президентові і переконані в тому, що Росія своїх не кидає і що Україна воює з другою армією у світі.

"Доки Путін не усвідомлює безперспективність і абсолютну програшність своїх позицій, позиції своєї армії, дискусія такого роду, дискусія про те, що російська армія може програти і їм треба буде шукати варіанти компромісу з Україною. Поки що зараз про це дискусії немає і, думаю, у найближчій перспективі не передбачається", — вважає військовий експерт.

На думку Владислава Селезньова, українські воїни мають лише один шлях — якщо агресор не розуміє, що його поразка неминуча, то єдиний спосіб довести йому це — знищити ворога по всій лінії фронту. До остаточної перемоги.

Читайте також: Україна — єдина держава світу, яка має сміливість бити Росію, і ми станемо державою переможців, — Зеленський (ВІДЕО)

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що можливостей для ведення наступальних дій у російських окупантів дедалі менше. Українські військові ефективно використовують західне озброєння проти російських військ. Найближчим часом Україна очікує на нові постачання зброї від країн-партнерів.

Прямий ефір