"Без зброї": як Слава Кедр із театру "Воробушек" допомагає жителям Харкова

Слава Кедр. Фото: kanaldom.tv

Новий проєкт телеканалу "Дом" — "Без зброї" — про тих, хто з початку повномасштабної війни не взяв до рук зброю, але зміг перебудувати своє життя, щоби бути максимально корисними країні.

Герой прем'єрного випуску до війни був коміком, а зараз — волонтер. За допомогою гумору він збирає кошти на підтримку українців.

29-річний Слава Кедр — автор та гуморист харківського Інародного театру абсурду "Воробушок" (переможець зимового кубка-2020, чемпіон сезону-2021 "Ліги сміху"). Разом із командою Слава возить продукти мешканцям найбільш постраждалих районів рідного Харкова, та збирає кошти на допомогу ЗСУ. Завдяки Кедру на підтримку українців зібрали понад 4 мільйони гривень.

Як почав займатися волонтерством, як екстравагантний стиль допомагає збирати більше донатів Слава Кедр розповів у програмі "Без зброї" з Максимом Тарапатою.

23 лютого Слава Кедр разом із театром "Воробушек" поїхали виступати до Києва. Після 24 лютого він спочатку повернувся до Харкова, а згодом виїхав до Дніпра — тут гуморист організував свою волонтерську діяльність: закуповує продукти, речі першої потреби та разом із командою відвозить їх у небезпечні райони Харкова.

Перша особливість волонтера — екстравагантний автомобіль.

Друга особливість — костюми. На певному етапі Слава зрозумів, що допомагати продуктами, медикаментами, необхідними речами мало. Потрібно використати і головну зброю, якою володіють учасники театру "Воробушек" — гумор. Тому кожен волонтерський виїзд Слави Кедра супроводжується гумористичними відеороликами та фотографіями. Наприклад, кожна поїздка — окремий костюм, навіть на ринок за продуктами — в костюмі. Артист купує речі виключно у секонд-хенді.

"Я якось заїхав до секонд-хенду, бачу — о, костюм, трійка, з жилеткою. Скинув фотку в такому костюмі в соцмережу, і побачив, що це дивує, викликає посмішки. За весь час було лише два негативні коментарі. Один: навіщо ти лежиш на картоплі, ти її помнеш. А другий: навіщо ти випендрюєшся в костюмах, коли їдеш на ринок. Більшість дякують, що я підіймаю настрій навіть під час війни, що хоч ненадовго відволікаю людей від нашого болю", — розповідає Слава.

Слава Кедр
Слава Кедр
Слава Кедр

Актор продемонстрував у "Без зброї", як "працює" його метод. Ведучий програми Максим Тарапата супроводжуватиме Славу Кедра у волонтерській поїздці до Харкова. Основні гроші вже зібрано, на закупівлю продуктів не вистачало приблизно 20 тисяч гривень. Слава знає, як зібрати суму, що бракує, — через соцмережі. Але для цього слід зняти мотиваційний відеоролик.

Слава та Максим заїхали до секонд-хенду, де купили собі шикарні, на думку гумориста, костюми. Купівля коштувала лише 130 гривень. Далі попрямували на ставок, де й зняли ролик.

Слава Кедр та Максим Тарапата
Слава Кедр та Максим Тарапата

І за два дні підписники Слави задонатили під цим роликом близько 24 тисяч гривень.

Гроші зібрані, Слава та Максим прямують на оптовий ринок за продуктами.

А далі — шлях на Харків. Поки волонтери були у дорозі, їм надійшло ще 2 тисячі гривень підтримки. На них для харків'ян закупили солодощі.

Слава зазначає, що зараз кожен приїзд до Харкова — це завжди біль. З 24 лютого у Харкові не було жодного дня тиші. Але багато жителів не залишають свої будинки.

"Усі бачили, як рашисти підірвали будівлю облдержадміністрації. Це 800 метрів від моєї квартири. З цим не можна змиритися, до цього неможливо звикнути. Я хотів би, щоб якнайбільше людей побачили, знали, через що проходять харків'яни. Щоб не забували та продовжували допомагати мешканцям мого міста", — каже герой програми.

У Харкові Славі допомагає Олександр Ляшко, фундатор фонду "Є волонтер". За годину хлопці розфасували машину із продуктами на окремі набори. Частину овочів та гастрономії відвезли до місцевої церкви, яка готує безкоштовні обіди для харків'ян.

Далі волонтери поїхали до мешканців. Біля однієї з багатоповерхівок на них чекали жінки.

Одна з них підійшла до Максима Тарапаті: "А ви випадково у "Холостяку" не знімалися?"

— Так це я.

— Дівчатка, так, це він! Ой ми так хотіли, щоб саме ви перемогли у тому шоу!

Наступна точка — промзона. Тут із перших днів війни живуть люди, чиї будинки знищила російська армія. Більшість — із сіл Харківської області, які перебували під окупацією.

"У нас там все розбито. Ми навіть поїхати та подивитися не можемо, що там ще залишилося. Їхати нікуди", — каже жінка, у якої вже у Харкові народився первісток.

"Все життя до чогось прагнув. Все було. І в один момент...", — ділиться літній чоловік.

А на завершення дня допомоги Слава Кедр попрямував до села на Харківщині, де мешкає його мама, з якою він не бачився вже три місяці.

Читайте також: Зібрав 350 тисяч гривень за 22 години: як гуморист Слава Кедр став волонтером

Прямий ефір