"Без зброї": Олександр Ляшко та фонд "Є-волонтер", поїздка в Ізюм та концерт для дітей захисників

До 24 лютого Олександр Ляшко був ведучим та діджеєм. З початком повномасштабного вторгнення він не лише залишився у Харкові, а ще й створив у місті фонд допомоги переселенцям, жителям міста та області.

Як зараз працює фонд "Є-волонтер", як під щоденними обстрілами живе Харків та в яке деокуповане місто ведучий Максим Тарапата поїде разом із волонтером дивіться у програмі "Без зброї" на телеканалі "Дом".

Засновниками фонду "Є-волонтер" є Олександр Ляшко і Павло Кановець. Олександр займається гуманітарним напрямом та деокупованими територіями. Павло курує військовим напрямом та працює фіксером для міжнародних ЗМІ у найгарячіших точках.

Проблеми у роботі фонду теж є. Наразі є нагальна потреба у більшому авто. Щоб перевезти необхідну кількість допомоги доводиться їздити кілька разів, а машини часто пошкоджуються під обстрілами. Тому "Є-волонтер" відкрив збір на великий бус, який дозволить доставити 3 тони гуманітарного вантажу за одну місію. 

Склад — тут відбувається фасування, готуються до відправлення дитячі подарунки, смаколики. Допомогу сюди доставляють навіть зірки — Андрій Бєдняков, Володимир Дантес, Олексій Дурнєв, музиканти гурту thekomakoma, Олександр Кривошапко.

Імпровізаційний кабінет засновника фонду розташований в оточенні коробок із гуманітарною допомогою. 

Аптечка — тут зберігаються медикаменти, які будуть відправлені тим, хто їх потребує. 

Склад продуктів дитячого харчування — тут зараз працює Інна, волонтерить із квітня 2022 року. На цьому складі збирають замовлення для малечі, котрій потрібна допомога.

Центр прийому заявок являє собою робочий стіл із комп'ютером і волонтерку Владу з навушником за ним. Вона обробляє заявки на допомогу, що надходять на "гарячу лінію". Максимальна за день кількість дзвінків, які прийняла дівчина, — 150.

У фасувальному цеху працюють волонтер Олег та волонтер і музикант Микита. Разом із ведучим Максимом Тарапатою вони нафасували десятки пакетів гуманітарної допомоги, котрі наступного дня відправлять в Ізюм. 

Подарунки дітям роздали на концерті, влаштовану спеціально для малечі. Тут разом із аніматорами синім та доньок захисників України розважав Максим Тарапата і співачка Garna.

Наступного дня засновник фонду "Є-волонтер" Олександр Ляшко і команда програми "Без зброї" з Максимом Тарапатою вирушили до міста Ізюм. Населений пункт було звільнено від окупантів 10 вересня 2022 року. В Ізюмі лишилися люди, котрі потребують допомоги. Її їм надають численні волонтери. На зворотньому шляху представники фонду намагаються евакуювати людей, проте часто зустрічають таких осіб, що відмовляються виїжджати з регіону, навіть якщо його регулярно обстрілюють російські війська.

Літнім людям, котрі увесь час, навіть під час окупації, лишалися в Ізюмі, привезли продукти, смаколики, одяг. Одна з бабусь розповідає, що обстріли були настільки сильніми, що бомбосховища ходили ходором. Не було світла, води, газу. Будинки зруйновані. Часом із їжі була лише одна картоплина на день.

В комунікації з фондом "Є-волонтер" архітеркотка Катерина розробляє дизайн школи у Харкові. Попередня будівля навчального закладу майже повністю зруйнована внаслідок ракетного удару росіян 4 липня. Орієнтовна ціна відбудови, за словами Катерини, становитиме близько 1200 доларів за 1 квадратний метр. Площа школи займає трохи більше 8000 тисяч квадратних метрів. 

Проєкт "Без зброї" телеканалу "Дом" розповідає про тих, хто від початку повномасштабної війни не взяв до рук зброю, але зміг так перебудувати своє життя, щоб бути максимально корисними країні.

Попередні випуски "Без зброї":

Прямий ефір