Украина наш дом

Без застосунку "Вдома": що буде, якщо на КПВВ у людини виявлять COVID-19

Тест на коронавірус. Фото: propress.az

Якщо під час перетину лінії дотику або адміністративної межі на контрольному пункті в'їзду-виїзду (КПВВ) під час безплатного тестування на COVID-19 у людини виявиться позитивний результат, то вона матиме вибір як діяти далі. Про це сьогодні, 29 грудня, розповіла віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу, передає кореспондент телеканалу "Дом".

"Або йти на обсервацію, і ця обсервація триватиме до 10 діб, або повернутися, якщо вона вважає, до місця, звідки вона йшла і перетинала КПВВ. Це вже буде вибір, але обсервація обов'язкова. Тобто зрозуміло, що людина не є ворог своєму здоров'ю, побачивши позитивний тест, напевно, треба буде на це відреагувати", — сказала вона.

Міністерка наголосила, що КПВВ — це не є кордон.

"Якщо ми говоримо узагальнено, то наша політика полягає у тому, що ми не вважаємо КПВВ кордоном. Це не є кордон, який перетинають іноземні громадяни. Ми вважаємо, що це є тимчасова межа, розподільна, яка розділяє нашу територію Донецької та Луганської областей, а також український Крим. І в цьому разі використовувати застосунок "Дій Вдома" було некоректно і недоречно, тому що він застосовується до тих громадян, які в'їжджають через кордон. Наприклад, на кордоні з Російською Федерацією цей застосунок залишається відповідно до чинного законодавства", — пояснила Верещук.

Також, за даними очільниці Мінреінтеграції, за період 13-19 грудня на КПВВ "Станиця Луганська", "Чонгар", "Каланчак" було провакциновано проти коронавірусу 718 осіб.

Читайте також: "Навіть не обговорюється", — Верещук про вимогу РФ визнати вакцину "Супутник V"

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 29 грудня, було скасовано обов'язкове встановлення мобільного застосунку "Вдома" для тих людей, хто прибуває з окупованих територій через КПВВ у Донецькій та Луганській областях та на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Відповідну постанову одноголосно ухвалив Кабінет міністрів.

Читайте також: "Крим — це Україна, і Донбас — це Україна": рік реінтеграції анонсувала Верещук

Прямий ефір