Украина наш дом

Без штампа про фільтрацію не можна пересуватися "Л/ДНР", така ж практика очікує південь України, — журналіст

Фільтраційний табір. Фото: Facebook/Людмила Денісова

Росія на захоплених територіях України веде себе саме як окупант, а до населення, значною мірою російськомовного, ставиться як до худоби, фільтруючи його в самому прямому значенні. Про це в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів журналіст, представник окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) у складі української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш, повідомляє "Дом".

Він нагадав, що США ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну попереджали, що росіяни мають списки громадських активістів, політиків, які будуть в обов'язковому порядку затримані та поміщені у фільтраційні табори. Так і відбувається.

"На всіх окупованих територіях, які Росія "звільняє", вона починає фільтрувати населення. Тобто вишукувати активістів, вишукувати журналістів, депутатів, усіх соціально активних людей. А якщо ці соціально активні люди виявляли позицію якусь патріотичну, то їх одразу відправляють у фільтраційні табори. За іншими проходить дактилоскопія. Ведуться бесіди", — коментує Гармаш.

За його словами, після таких "розмов" у чоловіків великі шанси бути мобілізованими.

"Росія поводиться саме як окупант, всі слова — про те, що вона когось звільняє і комусь допомагає, російськомовному населенню. Нехай ті ж росіяни подивляться, як із цими російськомовними поводяться. Мало того, що їх вбивають, але ще і тих, хто вижив, потім дактилоскопують, фотографують, тримають у таборах, допитують, до того ж багаторазово", — каже журналіст.

На його думку, російські загарбники не вбачають в українцях людей.

"До нас ставляться як до худоби. Нас знищують просто тому, що ми є українцями", — наголошує Гармаш.

Він зазначає, що захоплені території окупанти перетворюють на в'язницю.

"З якої не можна вільно виїхати, якою не можна вільно пересуватися. Без штампу про фільтрацію не можна пересуватися по "ДНР" або "ЛНР". Я думаю, така ж практика буде і на півдні України зараз. Якщо ще не введена, то вводитиметься", — вважає Гармаш.

При цьому він наголошує, що на сьогодні Кремль не боїться розслідувань та звинувачень у порушенні прав людини, бо ці порушення є тотальними. Сергій Гармаш наголошує, що для притягнення винних до відповідальності Росія має зазнати поразки у цій війні.

Читайте також: Це справжній концтабір: 21 фільтраційний табір створили окупанти на Донеччині

Прямий ефір