Украина наш дом

Без представників Росії, на порядку денному — Україна: Всесвітній економічний форум відбувається у Давосі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: weforum.org

Швейцарський Давос приймає Всесвітній економічний форум. Цьогоріч через повномасштабне вторгнення РФ до України західні держави вирішили дистанціюватися від країни-агресора. Тому вперше від часів президентства Михайла Горбачова російських представників не буде на офіційних заходах, повідомляє "Дом".

Всесвітній економічний форум уперше від початку пандемії відбудеться в очному форматі. У центрі уваги — Україна, а на російську делегацію в Давосі не чекають, "російський дух" — лише в експозиції, присвяченій воєнним злочинам.

Темою цьогорічного форуму стала "Історія в поворотний момент: політика урядів та бізнес-стратегії". В межах заходу обговорюватимуться ситуація в Україні, гострі гуманітарні питання та проблеми безпеки, відновлення економіки після пандемії COVID-19, боротьба зі зміною клімату та використання технологій Четвертої промислової революції.

У січні засновник форуму Клаус Шваб оголосив, що після дворічної перерви, спричиненої пандемією коронавірусу, форум відбудеться у очному форматі. Саме він уперше зібрав у Швейцарії провідних бізнесменів та політиків, щоб обговорити перспективи розвитку європейського бізнесу на світовому ринку.

"Після всіх віртуальних зустрічей, що відбулися за останні два роки, лідери в політиці, бізнесі та громадянському суспільстві повинні знову зібратися особисто. Нам потрібно створити атмосферу довіри, дійсно потрібної для прискорення спільних дій та розв’язання численних проблем, з якими ми стикаємося", — заявив засновник Давоського форуму.

У дискусіях у Давосі візьмуть участь понад дві тисячі осіб, зокрема 50 глав держав та урядів. У день відкриття конференції президент України Володимир Зеленський виступив із промовою по відеозв'язку. У складі української делегації міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Київський міський голова Віталій Кличко. Вони особисто відвідають Давос-2022. За словами Володимира Зеленського, зустріч Всесвітнього економічного Форуму у 2022 році буде особливо важливою для України.

"Обговорюватиметься повоєнне відновлення. Робимо все, щоб максимально зібрати підтримку світу. І участь у роботі Давоського форуму є однією з найкращих можливостей саме для цього", — заявляв президент України.

"Весняний Давос" відбудеться від 22 до 26 травня. І замість російських наративів на відомому майданчику ВЕФ "російський дом" цьогоріч розміститься виставка, присвячена воєнним злочинам Росії.

Читайте також: Війна в Україні, альтернативна енергетика та "летючий скафандр": про що говоритимуть учасники форуму в Давосі (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук розповіла, що у Давосі (Швейцарія) на Всесвітньому економічному форумі однією з головних тем обговорення буде ситуація в Україні.

Прямий ефір