Без подачі води в окупований Крим: ЄСПЛ відхилив частину вимог Росії до України

Европейский суд по правам человека. Фото: afp.com

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив запит уряду Росії про застосування забезпечувальних заходів в межах міждержавної скарги проти України. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина, інформує "Дом".

Зазначається, що ЄСПЛ офіційно повідомив Україну про міждержавну скаргу, яка надійшла від РФ, а також повідомив, що відхилив заяву російського уряду про застосування так званого "правила 39", тобто тимчасових забезпечувальних заходів, які Москва просила накласти на Україну на час розгляду скарги. Сам позов суд прийняв до розгляду.

Адвокат Микола Полозов зазначає: ці дії Росії — лише інформаційна атака, і реальних рішень Кремль не очікує.

"Правило 39, а саме так називається ця забезпечувальний захід, передбачає застосування тільки в тому випадку, коли є загроза життю і здоров'ю людини. Очевидно, російська влада не представила жодних доказів, що відсутність води або відсутність будь-яких російськомовних ЗМІ на території України можуть загрожувати чиємусь здоров'ю або бути загрозою для життя. Для російської влади важливо "хайпонути" на цій історії і продати внутрішньому споживачеві чергову страшилку про те, як ворожий Захід не хоче дотримуватися прав російськомовного населення", — вважає Полозов.

Читайте також: Позов РФ проти України та "Північний потік-2": альтернативну реальність Кремля обговорюємо з Тимофієм Миловановим і Володимиром Фесенком

Раніше радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов заявив, що позов РФ призначений для кількох аудиторій: міжнародної, української та внутрішньої російської.

Нагадаємо, найсерйознішою претензією, яку Україні потрібно готуватися оскаржувати у зв'язку із позовом Росії, є вимога відновити водопостачання окупованого Криму. У питанні водопостачання півострова Росія спирається на правило 39 (Попередні судові заходи) регламенту Європейського суду з прав людини. У ньому йдеться, що ЄСПЛ може вказати сторонам на попередні заходи, яких, на думку суду, слід вжити в інтересах сторін або належного здійснення проведеного розслідування.

Медіа-партнери
Прямий ефір