Украина наш дом

Білий дім не зацікавлений у зустрічі Зеленського з конгресменами США, — Дубовик

Прапори США та України. Фото: 5.ua

Білий дім не зацікавлений у зустрічі президента України Володимира Зеленського з представниками Конгресу США, цим і була обумовлена запропонована американською стороною дата візиту 30 серпня. Про це сьогодні, 23 липня, в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" заявив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

"Ми знаємо, що наша країна і наш президент давно прагнули до цього візиту. Ось, нарешті формалізовано рішення і дата оголошена. Ну, можливо, вона пізніше, ніж розраховував пан Зеленський поїхати до Вашингтона. Хоча краще пізно, ніж ніколи. І якщо вже 30 серпня заявлено, значить, так воно, швидше за все, і буде", — сказав політолог.

Дубовик зазначив, що деякі американські конгресмени висловлюють жаль, що приїзд Зеленського намічений на час, коли членів Конгресу США не буде в Вашингтоні — бо це період канікул.

"Тому що багато хто з них хотіли б теж з ним зустрітися. Виконавча влада, Білий дім не в захваті від самої цієї ідеї зустрічі української делегації з представниками Конгресу, бо зараз між ними та Конгресом йде якась пікіровка і жорстка риторика з приводу нещодавно підписаних угод [між США і Німеччиною] про "Північний потік-2", — пояснив експерт.

Проте дата зустрічі позначена. І зараз, на підготовчому етапі, необхідно сформувати порядок денний для цього саміту та опрацювати протокольні моменти, додав Дубовик.

"Потрібно, щоб Київ промовив з Вашингтоном, які будуть обговорюватися питання і які можуть бути досягнуті домовленості. Тобто сформувати порядок денний цієї зустрічі. Він може бути досить широким. Він може стосуватися енергетики, економіки, геополітики, безпеки", — перерахував він.

Читайте також: 30 серпня — не зовсім те, що ми хотіли, — Лещенко про дату візиту президента Зеленського до США

Нагадаємо, в Конгресі США закликали Джо Байдена змінити дату візиту Володимира Зеленського в Вашингтон. Адже в цей час у них канікули, а конгресмени хочуть зустрітися з українським президентом.

В Офісі президента зазначили, що Зеленський збирається обговорити з Байденом ситуацію на Донбасі та економічне співробітництво.

Читайте також: Зустріч Зеленського і Байдена: що обговорять лідери і яких результатів очікують обидві країни (ВІДЕО)

Прямий ефір