Білоруські прикордонники взялися за каміння — Польща наводить нові факти управління кризою з Мінська (ВІДЕО)

Білорусько-польський кордон. Фото: belta.by

Близько 150 мігрантів атакували загородження на кордоні з Польщею минулої ночі. У Польській прикордонній службі стверджують, що дії біженців контролювали білоруські силовики, інформує "Дом".

Прикордонники зупинили приблизно 70 мігрантів, коли вони фактично опинилися на території Польщі.

"Білоруські силові структури допомагають мігрантам при кожній спробі порушення кордону. Коли починають кидати каміння, вони засліплюють наших офіцерів лазерами, щоб ті не бачили, куди саме воно летить. Учора наші офіцери повідомили, що деякі білоруські прикордонники самі кидали палиці та каміння через паркан", — коментує ситуацію речниця Прикордонної служби Польщі Анна Михальська.

За останні дні ситуація на прикордонному пункті "Кузня-Брузги" стабілізувалася: мігранти залишили стихійний табір та перебралися до спеціально облаштованих центрів у Гродненській області Білорусі. У Варшаві вважають це ще одним доказом того, що кризою керують із Мінська.

"Сьогодні ми бачимо, що ситуація загострюється, але наш опір змушує задуматися. Я зроблю все, щоб звернути увагу наших трансатлантичних та західноєвропейських союзників на небезпеку, з якою ми маємо справу, щоб уникнути найгіршого", — зазначив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Тим часом, Лукашенко зажадав, щоб Німеччина "забрала" до себе 2 тис. мігрантів, звинуватив Європу в небажанні співпрацювати і натякнув на виникнення нових проблем, якщо Польща закриє кордон з Білоруссю.

"Лунають постійно погрози з боку цих диких політиків та керівників Польщі. Кордон закриємо, прикордонний перехід. Я в цьому плані можу тільки сказати: якщо зручніше, закривайте. Але спочатку треба подумати, як вони спілкуватимуться з Росією, з Китаєм, взагалі зі Сходом. Поїдуть через Донбас. А там хлопці різкі", — заявив Олександр Лукашенко.

Як повідомила Deutsche Welle із посиланням на представника уряду Німеччини Штефана Зайберта, Берлін відхилив пропозицію Лукашенка забрати до себе мігрантів. Сьогодні, 22 листопада, на міжнародній конференції щодо Білорусі країни-члени Європейського союзу обговорювали текст 5-го пакету санкцій. Обіцяють, що він буде готовий за кілька тижнів.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FkanalDOM%2Fvideos%2F1312506159210819%2F&show_text=false&width=560&t=0" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Читайте також: Підсумки 22 листопада: неоголошена мобілізація в Росії, евакуація українців із Сирії, сервіс для кримчан (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15 листопада виконувачка обов'язків канцлерки Німеччини Ангела Меркель зателефонувала безпосередньо до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка — вони обговорили міграційну кризу, ситуацію на кордоні Білорусі з країнами Євросоюзу, домовилися ще про одну телефонну розмову.

Європейський Союз не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Тому за цю телефонну розмову Меркель критикували у ФРН, Естонії та Польщі. Попри це в. о. канцлерки зателефонувала до самопроголошеного правителя вдруге — розмова відбулася 17 листопада.

Читайте також: Для Лукашенка важливо мати за спиною Кремль: інтерв'ю з білоруським опозиціонером Франаком Вячоркою

Медіа-партнери
Прямий ефір