Батончики для ЗСУ та психологічна підтримка переселенців: досвід львівського волонтера Олександра Макарова у проєкті "Без зброї"

Герой чергового випуску програми "Без зброї" телеканалу "Дом" — Олександр Макаров зі Львова. Він музикант, інструктор із йоги. А після 24 лютого Олександр — волонтер, який допомагає переселенцям на психологічному рівні впоратися з новими викликами та енергетично наповнює військових. Як він це робить — Олександр Макаров показав у "Без зброї".

Новий проєкт телеканалу "Дом" — "Без зброї" з Максимом Тарапатою — про тих, хто з початку повномасштабної війни не взяв до рук зброю, але зміг перебудувати своє життя, щоби бути максимально корисними країні.

Батончики для ЗСУ

Олександр — вокаліст гурту "Свобода", з яким виступає у Львові, збирає гроші на виготовлення енергетичних батончиків для воїнів ЗСУ. У такий спосіб виготовили вже понад 180 тисяч штук цього продукту.

Музиканти виступають на вулицях Львова, а також дають благодійні концерти.

Олександр та гурт "Свобода"

"Ми виготовляємо батончики з перших днів війни та відправляємо на передову. У нас є багато історій у відповідь, які нас надихають. Наприклад, хлопці написали, що коли вони опинилися в оточенні, у них з продуктів залишилася тільки коробка цих батончиків — і вони протрималися майже два тижні", — розповів Олександр.

Він уточнив, що собівартість одного батончика — 10-15 гривень. Щоби виробництво не зупинялося, потрібно 20-24 тисячі гривень на тиждень.

Батончики для ЗСУ

Олександр робить батончики із командою однодумців. Склад продукту: мед, лимон, родзинки, соняшникове насіння, арахіс, кунжут, фініки, вівсяні пластівці.

В упаковку з трьох батончиків також вставляють листівку із практиками психологічної релаксації, які допоможуть нашим воїнам зняти стрес, розслабитися, вирівняти фізичний та душевний стан.

Йога для переселенців

До війни Олександр Макаров проводив заняття з йоги. Сьогодні цю практику реабілітації він використовує для допомоги переселенцям, яких у Львові після 24 лютого дуже багато.

"10 років тому була така ситуація: загинув мій друг, подруга, і мені самому тоді була потрібна реабілітація. Я шукав способи, які мені могли б допомогти. Через якийсь час я познайомився з йогою. І це в моєму випадку спрацювало. І тоді я почав сам працювати з іншими людьми", — згадує Сашко свій шлях до йоги.

З кінця лютого Львів став одним великим хабом для переселенців. Сюди приїжджали та продовжують прибувати українці з усіх регіонів країни. Хтось зупиняється у місті, хтось їде далі, рятуючись від війни за кордоном.

Кожен з українців сьогодні потребує психологічної підтримки. Особливо така допомога потрібна людям, які безпосередньо зіткнулися з жахами війни.

Олександр — найчастіший гість у модульних містечках для переселенців. У Львові створено три такі місця.

"Мої приїзди сюди — це можливість допомогти. Хоч зараз люди у фізичній безпеці, але вони й багато чого пережили, і продовжують стежити за новинами, тому постійно перебувають у фоновому стресі. Наше надзавдання — вивести їх зі стану постійної напруги та трохи відволікти", — пояснює волонтер.

У модульному містечку для переселенців

На заняттях Олександр використовує різні практики релаксу. Наприклад, дихальні вправи, під розслаблюючу музику, пропонує розслабитися, згадати про кращі моменти життя і спробувати зафіксувати в душі цей стан щастя.

Благодійний концерт

Увечері в Олександра та гурту "Свобода" — благодійний концерт, на якому волонтер продовжив збирати кошти на батончики для ЗСУ.

А ведучий програми "Без зброї" Максим Тарапата звернувся до своїх друзів організувати стрім концерту у соцмережах, щоб збільшити збори. На ідею відгукнулися актриса Наталка Денисенко, соліст гурту KADNAY Діма Каднай, журналістка та блогерка Аліна Шаманська. І загальними зусиллями під час годинного концерту вдалося надонатити понад 19 тисяч гривень.

Олександр Макаров та Максим Тарапата

Читайте також: "Без зброї": як Слава Кедр із театру "Воробушек" допомагає жителям Харкова

Медіа-партнери
Прямий ефір