Украина наш дом

Батьківська турбота попри відстань та розлуку: зворушлива історія родини захисника України у проєкті "Дочекаюсь"

Актор Олексій Хільський із початку повномасштабного вторгнення захищає нас у лавах Збройних сил України. На жаль, неприємні обставини подарували йому нагоду зустрітися зі своєю родиною. Що це за обставини, як давно Олексій не бачив дружину та доньку, і як відбулася ця зустріч — у черговому випуску проєкту "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик.

Це перша історія у "Дочекаюсь", коли саме глава сім'ї є ініціатором несподіваної зустрічі з рідними.

З підмостків — в окопи

На рахунку актора Олексія Хільського — близько 25 ролей у кіно ("Нюхач", "Кріпосна", "Квачка" та ін.), а також десятки робіт у театрі, з 2010 року він — актор дніпровського театру "Верим!"

"Я народився в Дніпродзержинську (нині — Кам'янське, — ред.). Папа працював на металургійному заводі. Мама — на пошті. Спочатку я пішов стопами батька — вступив до металургійного коледжу, потім відразу на третій курс інституту в Дніпрі. Театр у моєму житті з'явився випадково. Побачив оголошення: "Набір до театру". Я зателефонував, мене взяли, і мене затягнуло. І останні 15 років я присвятив театру", — згадує Олексій.

Олексій Хільський
Олексій Хільський

Але настало 24 лютого 2022 року.

"Зараз це вже звучить як моветон, але до цього я настільки був поза політикою. Я чув, що потрібно готувати якісь тривожні валізки, що треба мати повний бак бензину в авто. Але я настільки не уявляв, що 2022 року таке може відбутися! Я настільки не вірив у це! А ми із сім'єю живемо на виїзді з Києва, я до вікна — а там затори автомобілів на виїзд із міста", — ділиться Олексій.

Спочатку Хільський записався до місцевої тероборони — готували "коктейлі Молотова", чергували на блокпостах. Але Олексій зрозумів: він хоче принести більше користі. Через 10 днів після початку війни він вивіз сім'ю на західну частину України, там же одразу пішов реєструватися до військкомату.

"Прийшов. Мені кажуть: "Готовий сьогодні їхати?" Кажу: "Дайте хоч пару днів, щоб дружину підготувати". Мені дали пару днів. Я не міг інакше вчинити, я не міг не піти", — зазначає Олексій.

Отак актор змінив театральні підмостки на окопи — пішов захищати Україну. Сьогодні Олексій Хільський — молодший сержант ЗСУ, головний сержант взводу.

"І там я зрозумів, що на війні немає неголовних героїв. Вони всі головні. А в кіно найчастіше лише один головний герой, навколо якого вибудовують масовку. Навіть у фільмах про війну: ось хтось ходить на задньому плані зі зброєю, тлом, нібито стріляє. А у житті — зовсім не так. У житті кожен солдат — це особистість, це людина зі своєю історією", — наголошує він.

А ще війна Росії проти України в Олексія викликає асоціацію з телевізійним шоу "Орел і решка" — коли "у нас 100 доларів, а у орків— золота карта".

"Як би ми не хотіли, у них дофіга всього. Вони за один день можуть витратити ракет на 300 мільйонів доларів. Якби я був росіянином, то я замислився б: вибачте, а може, дорогу відремонтуємо? Ми ж усі бачили фото їхніх доріг, ці мемчики... А зараз показують Київ, Дніпро, Харків після бомбардування... А Саратов навіть ніхто не бомбив, а в них спочатку гірше... У нас яма від снаряда, і одразу порядок, ремонтують. А у них все життя дорога просто з бруду. І ось у них на війні — безліміт. І я думаю: ось ти, росіянин, ходиш у дірку замість унітаза, ти не уявляєш, як це жити як ми… Ми просто настільки різні”, — міркує Хільський.

Він розповідає, що найстрашніше на війні — тиша. Коли ніхто не стріляє.

"Ти сидиш в окопі, і ця тиша на тебе так тисне, що ти навіть не можеш заснути. А коли стріляють — все нормально, працюємо, і нормально засинаєш", — описує він.

Олексій Хільський

Нинішня дислокація підрозділу Олексія — південь України. Він зазначає, що Південний фронт дуже складний за ландшафтом — степи, поля, посадки. "Ти просто як на долоні, тебе видно за кілометри". Нещодавно під час ворожого мінометного обстрілу Олексій отримав поранення.

"Ми сиділи в посадці, і по нас [росіяни] почали дуже прицільно працювати. І в якийсь момент уламок снаряда прилетів мені в спину. Але зараз я почуваюся супер. Загалом поранення не важке, але довго загоюватиметься. А на спині ж основне спорядження носити, тож має повністю зажити”, — каже боєць.

Сім'я Олексія — дружина Надія та 12-річна дочка Лера. Говорячи про Надю, Олексій відразу акцентує на її зовнішності — "Надя в мене руда".

"Вона просто вогонь. І по-іншому її не описати. Вона дуже гарна. Вона багато чому мене вчить. Це моя головна знахідка в житті... Надя — актриса, ми разом працювали в театрі, і познайомилися саме там", — зізнається чоловік.

Олексій та Надя

"А донька — теж неймовірна. Вона пише сценарії, знімає якісь ролики. Ось просто хочеться їх обійняти. Найбільше ненавиджу цього Путіна та орду за те, що я не бачу, як росте моя дитина", — каже Олексій.

Олексій та дочка

Серце стискається від того, як наші захисники заміряють зустрічі з сім'ями: "Востаннє ми бачилися під час попереднього мого поранення".

Олексій із сім'єю

Цього разу, вийшовши зі шпиталю, Олексій вирішив організувати своїм улюбленим дівчаткам найнесподіванішу і найнезабутнішу зустріч. Яку підготував разом із ведучою "Дочекаюсь" Лілією Ребрик.

Олексій Хільський та Лілія Ребрик.

Дружина з донькою зараз живе у Києві. Хоч за професією Надія актриса, зараз вона працює у кав'ярні. Тому легенду для зйомок особливо не довелося вигадувати — знімальна група телеканалу "Дом" на чолі з Лілією Ребрик нібито після зйомок зайшла до кафе випити каву. Заздалегідь підготувавши першу підказку, яка б нагадала Наді про Олексія.

Надія Хільська

Підказка № 1. Значок

У першій підказці Олексій розраховував на пильність дружини. Під час одного з останніх відеозв'язків він показав Надії значок з написом англійською мовою, який перекладається як "Секс — це круто, але смерть Путіна — краще".

Значок пристебнули до мілітарікуртки Олексія, яку одягнув інший чоловік, який допомагав знімальній групі. Чоловік заходить у кав'ярню, замовляє у Надії каву, але та не звертає увагу на значок. Підказка не спрацювала.

Натомість Лілія Ребрик почала розмовляти з баристою Надею, ніби випадково дізналася, що та в минулому актриса — і запросила Надію попрацювати на телеканалі "Дом". Для цього потрібно було пройти кастинг.

Підказка №2. Серіал "Друзі"

Наступного дня Надя, яка нічого не підозрює, разом з дочкою Лерою приходить на кастинг ведучих на телеканалі "Дом". Тут на неї чекає друга підказка.

"Наш з Надію улюблений серіал — "Друзі". Він дуже довго йшов. І ми як почали зустрічатися, так і почали дивитися. Так що ми там усіх знаємо. У нас навіть була гра, коли кудись їдемо: а давай згадувати всіх персонажів", — пояснює Олексій.

У гримерці, де Надя готувалася до кастингу, лежала книга "Друзі. Офіційна кулінарна книга", на яку звернула увагу Ліля Ребрик.

Ліля Ребрик: А ти давно дивилася серіал "Друзі"?

Надія: Давно. Ми з чоловіком домовилися, що без нього я не дивитимуся цей серіал. Це наш сімейний серіал, який ми дивимося усі роки, які живемо разом.

Підказка №3. Весільне "Жигулі"

Далі розпочався кастинг. Один із етапів — зйомка виїзного сюжету. Тут на Надю чекала третя підказка.

Коли Олексій та Надія реєстрували шлюб, вони не хотіли широкого весілля. Але друзі їм підготували сюрприз — прикрасили червоні "Жигулі" під весільний "Лімузин". На такому автомобілі закохані 13 років тому вирушили до РАГСу.

Аналогічний автомобіль вирішили використати сьогодні як підказку для Наді.

"Автомобіль вийшов дуже схожим на той, що був на нашому весіллі. Цікаво, чи зверне Надя на "Жигулі" увагу, тому що вона зараз дуже зосереджена на кастингу", — передбачає Олексій.

Передчуття не обдурили, Надія справді була зосереджена на зйомці — автомобіль помітила, але знаку не подала.

Зустріч

Як тільки зйомку було завершено, Надя з донькою підійшли розглянути весільне "Жигулі". Двері відчинилися... і з автомобіля вийшов Олексій.

Нагадаємо, героями "Дочекаюсь" стають українці, яких після 24 лютого війна розучила з рідними та близькими людьми. І проєкт дає можливість довгоочікуваної зустрічі. Причому для рідних людей героя чи героїні випуску ця зустріч стає сюрпризом, до якого їх протягом програми готує ведуча Лілія Ребрик.

Читайте також:

Дивіться проєкт "Дочекаюсь" з Лілею Ребрик на каналі "Дом" щочетверга о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу "Дом".

Прямий ефір