Украина наш дом

Аварія на Запорізькій АЕС може бути потужнішою, ніж на ЧАЕС, у 10 разів, — Мінекології

Запорізька АЕС. Фото: censor.net

Російські військові майже щодня обстрілюють майданчик захопленої ними ЗАЕС, а сама станція замінована. Про це на сторінці у Facebook написала радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Лала Тарапакіна, передає "Дом".

Для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС.

Площа потенційної зони відчуження становитиме до 30 000 км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження). Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

"Площа потенційної забрудненої території — до 2 млн км² (площа трьох України). Від вітру залежить ступінь зараження інших територій України та Європи, Росії та Білорусі", — зазначає радник міністра.

Кількість ліквідаторів може становити від 1 млн осіб, а загиблих — десятки тисяч, залежно від кількості людей на території Запорізької області, кількість евакуйованих/відселених — від 2 млн осіб. Також на безмежну кількість років буде забруднено річку Дніпро. Аварія може призвести до викиду радіоактивного цезію-137 у кількостях, небезпечних для здоров'я людей, ґрунтів, водойм.

У міністерстві зазначають, що викид радіоактивного цезію за можливої ​​аварії в Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов.

Читайте також: Російські удари по містах та Запорізькій АЕС — головне на 167-й день війни (ВІДЕО)

Прямий ефір