Украина наш дом

Аудіогід українською мовою запрацював у Колізеї

Фото Укринформ

У Колізеї в італійській столиці Римі запрацював аудіогід українською мовою. Це вже дев’ятий україномовний аудігід в музеях світу, який впровадили у межах проєкту першої леді України Олени Зеленської.

Про це повідомляє "Дом" із посиланням на пресслужбу президента.

Впровадження україномовних аудіогідів — це частина напрямку "культурна дипломатія". Цей проєкт допоможе поширювати українську мову у світі.

"Вперше ідея впровадження україномовних аудіогідів з'явилася в мене у Берліні під час автобусної екскурсії містом. Насправді, це було вперше, коли в переліку можливих мов я побачила українську", – розповіла Олена Зеленська.

Озвучив аудіогід, який туристи зможуть слухати під час екскурсії найбільшим амфітеатром Стародавнього Риму, український актор дубляжу Юрій Сосков.

"Радий долучитися до цього, на мою думку, потрібного проєкту. Дуже добре, що наша країна почала опікуватися питанням рідної мови у музеях світу", – зазначив він.

Як повідомила Олена Зеленська, у 2021 році україномовні аудіогіди запрацюють ще у низці видатних світових пам’яток: лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, музейному комплексі Ватикану, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

Нагадаємо, меморандум про запровадження у Лондонському Тауері аудіогіда українською мовою сторони підписали з ініціативи Олени Зеленської 8 жовтня цього року.

Читайте також: "Україна — наш дім", — Володимир Зеленський привітав українців у пісні (ВІДЕО)

Прямий ефір