"Асоційоване тріо" у Брюсселі — що обговорювали з керівниками ЄС та які підсумки (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: kmu.gov.ua

Сьогодні, 30 листопада, у Брюсселі (Бельгія) прем'єр-міністри України Денис Шмигаль, Грузії Іраклій Гарібашвілі та Молдови Наталія Гаврилиця провели низку важливих зустрічей із керівниками Європейського Союзу. Однією з найважливіших тем перемовин стала — забезпечення безпеки в Європі, повідомляє з місця події кореспондент телеканалу "Дом".

Україна, Грузія та Молдова зацікавлені у доступі до єдиного економічного простору Європейського Союзу. Така глибока інтеграція з ринком ЄС дозволить нарощувати обсяги торгівлі, покращувати якість товарів та послуг. Усі країни "Асоційованого тріо" вже встигли відчути економічний ефект від Угоди про Асоціацію з ЄС.

"Ми вітаємо ініціативи, пропоновані економічним та інвестиційним планом. Ми очікуємо на підтвердження раніше оголошеного економічного та інвестиційного плану для держав Східного партнерства, включно з Україною. Ми рішуче налаштовані разом із партнерами втілювати відповідні флагманські ініціативи. Наш підхід полягає в тому, що це має бути дуже конкретний проєкт, який працюватиме на благо громадян. Україна повністю підтримує його", — заявив Денис Шмигаль.

"Ми окремо звертаємо увагу на всі ініціативи, які мають прямий вплив на нашу стійкість. Це посилення співпраці у сфері охорони здоров'я, посилення енергетичної безпеки, інтеграція в європейський енергетичний ринок, покращення транспортних зв'язків, реформування системи правосуддя та внутрішніх справ як способу посилення внутрішньої стійкості", — сказала прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця.

Формат "Асоційованого тріо" було створено у травні цього року. А 19 липня президенти України, Грузії та Молдови на конференції у Батумі підписали спільну декларацію про прагнення трьох держав вступити до ЄС. Однак для цього треба й надалі рухатися шляхом реформ.

"Підписавши документи про асоціацію сім років тому, наш уряд узяв на себе зобов'язання провести комплекс реформ, щоб досягти легальних та встановлених відносин з Європою. Ці зобов'язання сильніші, ніж будь-коли і це частина політичної асоціації та економічної інтеграції з Євросоюзом, які можуть принести користь нашим особистим досягненням і поставити перед нами нові завдання", — заявив Іраклій Гарібашвілі.

В ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" Денис Шмигаль зазначив, що три країни дуже схожі тим, що частина територій тимчасово окупована в кожній із них.

"Це ще раз підкреслює важливість нашого об’єднання перед Євросоюзом. Звичайно, ось ці гібридні методи ведення сьогодні війни і ведення агресії проти кожної з наших країн — вони сьогодні уже відчуваються і в Європі. Тобто ми бачимо, що і дезінформація, і кібератаки, і міграційна така криза, і енергетична криза. Все це елементи одного і того самого гібридного методу впливу, тиску, агресії", — сказав він.

Сьогодні глави урядів України, Грузії та Молдови провели спільні перемовини з представниками головних інституцій ЄС – Європейської ради, Єврокомісії та Європарламенту. Крім того, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у низці важливих двосторонніх зустрічей.

"Ми домовилися з прем’єр-міністрами Грузії та Молдови про спільний візит сюди в Брюссель, столицю ЄС. Мали цілу низку зустрічей на найвищому політичному рівні, зустрічалися з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і з президентом Європейського парламенту Девідом Сасолі. Надзвичайно важливі зустрічі. Чому? Через два тижні відбудеться саміт Східного партнерства, вже шостий, на якому власне європейська політична еліта планує дати нову перспективу, новий бюджет на наступні 7 років, щодо співпраці ЄС з країнами Східного партнерства", — розповів він.

Цей візит є частиною підготовки до саміту Східного партнерства. Захід відбудеться у Брюсселі 15 грудня вже на рівні глав держав.

Читайте також: Спільні заяви прем'єр-міністрів України, Грузії та Молдови (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Як повідомлялось раніше, у столиці Швеції триває підготовка до щорічної зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Читайте також: Підсумки 30 листопада: перемовини у Брюсселі, плани НАТО щодо стримування Кремля та наслідки обстрілу Станиці Луганської (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір