Украина наш дом

Армія України — єдина, яка має досвід такої війни, Захід може багато чому навчитися, — Табах

Українські захисники. Фото: ГШ ЗСУ/facebook

За місяці війни Україна показала себе як злагоджена та ефективна військова махіна. Військовим Заходу є чому навчитися в українців — у США ніхто не брав участі у подібній повномасштабній війні. Про це сьогодні, 31 серпня, в ефірі марафону на телеканалі FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу Військово-морських сил США у відставці Гаррі Табах.

"Не лише українці зараз навчатимуться на Заході нашої тактики, нашої стратегії, нашої доктрини. Але я думаю, що на Заході вже багато хто зрозумів, що і в Україні ми можемо дечому навчитися. Ви показали себе як дуже бойова злагоджена військова махіна. Тобто ви як ізраїльтяни зупинили...", — сказав він.

Табах розповів, що спілкувався з українськими військовослужбовцями (не лише з генералами та полковниками, але й з рядовим складом) та побачив їхню освіченість.

"Це грамотні молоді хлопці, які патріотично налаштовані, які у хорошій фізичній формі. Тому я вважаю, що і ми можемо навчитися сьогодні дуже багато чому від українців. Тому що вони ведуть таку війну, в якій ніхто з нас не брав участі. Тому багато ось цих фахівців і всезнаючих експертів військових, які виступають дуже часто, вони, як і я, не знають, ніхто з нас не знає, коли вони розповідають, що буде і як буде. Особливо ті, хто не військовий, вони не знають. Тому що в такій війні ніхто з нас не брав участі. І вже немає цієї пам'яті, коли хтось у Другій світовій війні так брав участь. Все це нами вивчено або в підручниках, або в академіях, або ще десь. Єдина армія, яка сьогодні має такий досвід, ось такої повномасштабної війни у ​​стилі Другої світової війни з усіма злочинами, з усіма побічними ефектами цієї війни — це лише Україна. Тому всі воєначальники, у яких військовий мозок ще не покрився плівкою, розуміють, що ми повинні вивчати цю війну. А хто буде нашим вчителем? Українські воїни", — резюмував Гаррі Табах.

Читайте також: 10 тис. українських бійців навчаються на базах НАТО, вони посилять український фронт уже в жовтні — деталі від Світана

Нагадаємо, у межах нової навчальної місії для Збройних сил України Євросоюз планує навчати українських офіцерів, снайперів, саперів та медиків. Міністри оборони країн-учасниць ЄС на неформальній зустрічі у Празі схвалили підготовку до створення тренувальної місії для українських військових.

Прямий ефір